GRZEGORZ SYPNIEWSKI ZE SREBRNYM MEDALEM MISTRZOSTW EUROPY

W ramach przypomnienia – Grzegorz Sypniewski to mieszkaniec Ostródy, trenujący w Arrachionie Iława zawodnik jest obecnie mistrzem Polski w brazylijskim Jiu Jitsu w kategorii 93 kg – Purpurowe Pasy Masters.

Po zwojowaniu rodzimych mat, udał się na podbój Europy – do Paryża. Tam szybko okazał się jednym z najlepszych w całej stawce wygrywając dwa pojedynki. Rywalizował w kategorii – podobnie jak w Polsce – Masters Purpurowych Pasów, eliminując w pierwszej walce Mistrza Europy z 2022r. – Bułgara Antoniego Todorova.

Nie udało się pokonać jedynie ostatniej przeszkody. W walce finałowej uległ swojemu przeciwnikowi na punkty, popełniając błąd który na tym poziomie rywalizacji kosztował go wygraną.

Gratulujemy wspaniałego wyniku i ciągłej inwestycji w siebie panu Grzegorzowi. Czekamy na wieści z kolejnych zawodów.

Purpurowy pas, posiadany przez Grzegorza Sypniewskiego, zwany jest pasem ”Rozwoju”. Adepci są już w dużym stopniu wtajemniczeni w Jiu Jitsu, z reguły znając wszystkie techniki. Purpurowy pas symbolizuje czas intensywnego szlifowania umiejętności i znalezienia swojego stylu, swojej gry. Wyżej w hierarchii są już tylko – brązowy, czarny i czerwony. Ten ostatni jest w posiadaniu niewielu (około 40 osób) i stanowi o osiągnięciu perfekcji w tej sztuce walki.

 

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.