W DERBACH POWIATU HURAGAN LEPSZY OD SOKOŁA

Wielu kibiców ostrzyło sobie zęby na to piłkarskie wydarzenie. III-ligowe derby powiatu zawsze wzbudzają wielkie emocje. Nie inaczej było tym razem, a zwycięsko z tej piłkarskiej wojny wyszedł Huragan, który pokonał Sokoła 2:1.

Sokół musiał radzić sobie w tym meczu bez kontuzjowanych Krystiana Słowickiego, Łukasza Buczkowskiego oraz Kamila Kotkowskiego.

Mecz rozpoczął się od mocnego uderzenia gospodarzy. Już w 1 minucie strzał Joao Augusto z 15 metrów obronił Michał Bąbel. 5 minut później było jednak 1:0. Po rzucie wolnym piłka spadła na głowę brazylijskiego napastnika i tym razem Augusto już się nie pomylił.

Ta bramka podrażniła ostródzian i już w 13 minucie mieliśmy wyrównanie, a bramkę zdobył ładnym strzałem w lewy róg bramki Kamil Zalewski. Do końca pierwszej połowy wynik nie uległ zmianie, choć obydwie drużyny stwarzały sobie szanse. Sokół najlepszą miał w 43 minucie, gdy piłkę po strzale Arkadiusza Gajewskiego nad poprzeczką przerzucił Lawrenc. W odpowiedzi rywali piłka znalazła się nawet w bramce Sokoła, jednak wcześniej arbiter odgwizdał faul na obrońcy gości.

Początek drugiej połowy należał do morążan, którzy stworzyli sobie kilka dogodnych sytuacji do zdobycia bramki,  ale żadnej nie wykorzystali. Ostródzianie w miarę upływu czasu także stwarzali zagrożenie pod bramką Huraganu, jednak wynik nie uległ zmianie i nikomu nie udało się pokonać bramkarza rywali. W 81 minucie piłka minimalnie minęła bramkę Sokoła po strzale głową wprowadzonego na boisko chwilę wcześniej Piotra Karłowicza. Huragan naciskał, jednak czasu było coraz mniej. Gdy wydawało się, że mecz zakończy się wynikiem remisowym, morążanie dopięli swego. W 86 minucie rzut rożny wykonywał Mroczkowski, piłka trafiła do Rafała Maciążka, który strzałem głową pokonał Macieja Bąbla.

Ostródzianie próbowali jeszcze odmienić wynik meczu, jednak bezskutecznie i ponieśli trzecią ligową porażkę w tym sezonie.

Huragan kończył mecz w dziesiątkę, ponieważ po drugiej żółtej i w konsekwencji czerwonej kartce boisko musiał opuścić wprowadzony w 76 minucie Piotr Karłowicz.

Kaczkan Huragan Morąg – Sokół Ostróda 2:1 (1:1)

Bramki: 1:0 Joao Augusto 6′, 1:1 Zalewski 13′, 2:1 Maciążek 86′

Żółte kartki: Michałowski, Bartkowski, Karłowicz – Jankowski, Wojciechowski, Mlonek.

Czerwona Kartka: Karłowicz (za dwie żółte w 90+5. minucie).

Kaczkan Huragan: Lawrenc – Bogdanowicz, Szawara, Maciążek, Mroczkowski – Bogdański (82′ Parizotto), Michałowski, Galik, Grabowski (82′ Kruczkowski) – Bartkowski (76′ Karłowicz), Joao Augusto.

Sokół: Bąbel – Wojciechowski, Maternik, Mykytyn, Korzeniewski – Mlonek, Paczkowski, Otręba, Jankowski (73′ Wójcik) – Gajewski (63′ Ciach), Zalewski.