IGOR JANKOWSKI Z BRĄZOWYM MEDALEM MIĘDZYNARODOWYCH MISTRZOSTW ŁOTWY

W miniony weekend (15/17 lutego) w Rydze odbyły się Międzynarodowe Mistrzostwa Łotwy w tenisie stołowym minikadetów, kadetów i juniorów. W imprezie wystąpili zawodnicy kilkunastu krajów m. in. Rosji, Litwy, Białorusi, Anglii, Irlandii, Holandii. Startowała też reprezentanci Warmii i Mazur, która na tle narodowych ekip wypadła doskonale, zajmując w klasyfikacji zespołowej drugie miejsce.

Złożyły się na to bardzo dobre wyniki indywidualne poszczególnych zawodników. Aż czwórka tenisistów ekipy Warmińsko-Mazurskiego Związku Tenisa Stołowego znalazła się na podium. Brąz w kat. kadetów zdobył Igor Jankowski (MLKS Ostródzianka).

W kategorii mini kadet triumfował Artur Gromek (KTS Warmia Lidzbark Warmiński), drugie miejsca zajęła w tej samej grupie wiekowej koleżanka klubowa Natalia Bogdanowicz. Również srebro wśród juniorów zdobył Patryk Lewandowski (KS Dekorglass Działdowo). Sukcesy tym większe, że w każdej konkurencji startowało po kilkudziesięciu zawodników, trzeba było przebrnąć przez eliminacje grupowe i wygrać po kilka pojedynków w fazie play off.

Wyniki

Igor Jankowski (MLKS Ostródzianka)– 3/4 miejsce w kategorii kadet

Artur Gromek (KTS Warmia Lidzbark Warmiński) – 1 miejsce w kategorii mini kadet

Natalia Bogdanowicz (KTS Warmia Lidzbark Warmiński) – 2 miejsce w kategorii mini kadet

Patryk Lewandowski (KS Dekorglass Działdowo) -2 miejsce w kategorii junior

Mateusz Rutkowski (KS Dekorglass Działdowo) 5/6 miejsce w kategorii kadet

Opiekunami i trenerami byli Michał Ogrodniczak i Joanna Ryba

Źródło: WAMA Sport

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.