W KAJKOWIE RYWALIZOWAŁY SŁUŻBY MUNDUROWE

W nocy z 3 na 4 sierpnia odbył się IV Nocny Turniej Siatkówki Plażowej Służb Mundurowych i Ratowniczych Województwa Warmińsko-Mazurskiego

pod patronatem Komendanta Wojewódzkiego Policji w Olsztynie. Zawody rozegrane zostały na terenie plaży miejskiej nad jez. Sajmino w Ostródzie. Organizatorami zmagań była Komenda Powiatowa Policji w Ostródzie przy współpracy z Ostródzkim Centrum Sportu i Rekreacji w Ostródzie oraz Instytutem Bezpieczeństwa i Obrony Narodowej.

 

W szranki stanęło łącznie 25 drużyn reprezentujących Komendę Powiatową Policji w Mrągowie, w Kętrzynie, w Olsztynie, w Ostródzie, w Lidzbarku Warmińskim, Komendę Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Mrągowie, Komendę Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Braniewie, Komendę Miejską Państwowej Straży Pożarnej w Elblągu, JRG Pasłęk, Komendę Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Ostródzie, Ochotniczej Straży Pożarnej w Ostródzie, Komendę Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Lidzbarku Warmińskim, Areszt Śledczy w Ostródzie, Straż Miejską w Olsztynie, 16 Batalion Zmechanizowany z Morąga, Warmińsko-Mazurski Oddział Straży Granicznej w Kętrzynie, Regionalną Dyrekcję Lasów Państwowych w Olsztynie, Izbę Administracji Skarbowej w Olsztynie oraz Instytut Bezpieczeństwa i Obrony Narodowej.

Zawody rozegrano na 3 oświetlonych boiskach do siatkówki plażowej systemem brazylijskim – najbardziej popularnym w tego typu rozgrywkach. Zmagania były bardzo zacięte i wyrównane, a drużyny prezentowały wysoki poziom gry. Rozgrywkom towarzyszyły duże emocje, walka o zwycięstwo była zacięta, ale jednocześnie rywalizacji towarzyszyła przyjazna i sympatyczna atmosfera. W sumie rozegrano 62 mecze, które trwały aż do godziny 2 w nocy. Ponadto piękna pogoda przyciągnęła wielu sympatyków rywalizacji na piasku.

Ostatecznie najwyższe podium zajęła drużyna reprezentująca Komendę Powiatową Policji w Lidzbarku Warmińskim i Komendę Miejską Policji w Olsztynie w składzie: Mariusz Kozłowski, Andrzej Mankow. Tuż za nią uplasowała się drużyna z Instytutu Bezpieczeństwa i Obrony Narodowej w Ostródzie w składzie: Mateusz Skuratko, Wiktor Banasik. Trzecie miejsce zdobyli zawodnicy z Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej z Lidzbarka Warmińskiego w składzie: Bartosz Wójcik, Piotr Wołejko.

Tuż za podium uplasowała się drużyna z Komendy Powiatowej Policji w Kętrzynie i Izby Administracji Skarbowej w Olsztynie w składzie: Dariusz Ślęzak, Jarosław Urban.

Dyplomy i upominki w imieniu patrona zwodów – Komendanta Wojewódzkiego Policji w Olsztynie wręczali: Komendant Powiatowy Policji w Ostródzie nadkom. Marcin Danowski, I Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Ostródzie kom. Krzysztof Bilicki oraz Piotr Koszczał Dyrektor Instytut Bezpieczeństwa i Obrony Narodowej.

Następnie po wręczeniu dyplomów i pucharów, dokonano oficjalnego zakończenia  IV Nocnego Turnieju Siatkówki Plażowej Służb Mundurowych i Ratowniczych Województwa Warmińsko – Mazurskiego, zapraszając  jednocześnie w imieniu organizatorów wszystkie zespoły do uczestnictwa w kolejnej edycji zawodów, które tradycyjnie odbędą się za rok.

Źródło: KPP Ostróda

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.