OSTRÓDZKIE ”STALOWE TYGRYSY” I ”GROMY”’ Z MORĄGA POSTRASZYŁY FAWORYTÓW

Rośnie nam lokalna inicjatywa hokejowa. ”Stalowe Tygrysy” z Ostródy były dużym wsparciem dla bardziej doświadczonych ”Gromów” z Morąga na ostatnim turnieju o Puchar Burmistrza Działdowa.

Do rywalizacji na lodzie przystąpiło sześć drużyn – ”Stalowe Rekiny” z Działdowa, „Orły” z Przasnysza, ”Borsuki” z Olsztyna, ”TH Gryf” z Gardei, ”Ice Team” z Ciechanowa. Wśród nich była oczywiście fuzja drużyn z Ostródy i Morąga, owe połączenie pozwoliło to na wydłużenie listy dostępnych zawodników, co z kolei pozytywnie przełożyło się na roszady w składzie i efektywne dysponowanie siłami zawodników.

Nasi reprezentanci grali bardzo dobrze, pokonali m.in faworyzowany zespół z Działdowa, który ma długą hokejową tradycje i najlepiej zaprezentowali się w starciu z teoretycznie bezkonkurencyjnymi – ”Orłami” z Przasnysza, przegrywając tylko 0:1. Dodajmy przy tym że ”Orły” wygrały cały turniej nie tracąc przy tym żadnej bramki.

Nasza drużyna zajęła trzecie miejsce, czym sprawiła dużą niespodziankę. Organizacja zawodów była mocno zachwalana przez zawodników i kibiców – każdy mógł posilić się ciepłym posiłkiem, kawą czy też herbatą i obejrzeć efektowne sportowe widowisko. Turniej przyciągnął dużą grupę kibiców, co pokazuje że hokej w wydaniu lokalnym ma duży potencjał na zapewnienie rozrywki społeczności.

Cieszy, że hokej na lodzie za sprawą garstki pasjonatów, zaczyna się w Ostródzie powoli rozwijać. Ta dyscyplina nie ma u nas łatwego życia, ponieważ nie istnieje miejsce gdzie można regularnie trenować. Być może się to zmieni za jakiś czas – Miasto niedawno pochwaliło się rozpoczęciem postępowania przetargowego ws. budowy skateparku z funkcją lodowiska. Dobrze by było, gdyby urzędnicy porozmawiali z ostródzką hokejową niszą i wysłuchali ich głosu. Jest szansa, że pozwoli to zoptymalizować obiekt, tak aby mogło korzystać z niego więcej zainteresowanych grup.

źródło: dzialdowo.pl owo.pl

 

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.