MISTRZOSTWA POLSKI W TAEKWONDO W OSTRÓDZIE

Na hali w Ostródzkim Centrum Sportu i Rekreacji w dniach 17-18.03.2018 r. rozegrane zostały 25 Międzynarodowe Mistrzostwa Polski w Taekwon-do Związku Sportowego Polska Unia Taekwon-do.

Gospodarzem mistrzostw był Klub Sportowy Gladius Ostróda. W mistrzostwach udział wzięło 390 zawodników z 23 klubów, w tym reprezentacja Litwy. Wyjątkowym wydarzeniem zorganizowanym w trakcie mistrzostw była sobotnia gala sportowa pod hasłem “Walczymy Mając Ją w Sercu. Polska Niepodległa 1918-2018”.

Akcja “Walczymy….” to całoroczny cykl działań edukacyjno-sportowych Związku Sportowego Polska Unia Taekwon-do mających upamiętnić setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Na gali organizatorzy przedstawili publiczności 9 pojedynków w Taekwon-do w wykonaniu najlepszych zawodników startujących w mistrzostwach. Zaproszeni goście, przedstawiciele władz samorządowych w tym Starosta Ostródzki Pan Andrzej Wiczkowski wręczali na gali nagrody dla sportowców toczących pojedynki na macie. Organizacja mistrzostw i gali możliwa była dzięki wsparciu Starostwa Powiatowego w Ostródzie.
Tekst: Marcin Dziliński – założyciel i główny instruktor Klubu Sportowego “Gladius” Ostróda

Foto: Miasto Ostróda

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.