MOTOCROSS – ŚCIGANIE W BARTOSZYCKIM BAGNIE I 2 UPADKI

VIII – przedostatnia runda Mistrzostw Strefy Polski Północnej odbyła się w niedzielę, 4 września w Bartoszycach. W zawodach nie mogło zabraknąć zawodników MotoKlubu Grabinek – Rafała Kamińskiego i Rafała Farasiewicza. Zawody były połączone z Warmińsko-Mazurskimi Mistrzostwami Okręgu

Tor został dobrze przygotowany, jak mówią nasi zawodnicy, aż chciało się ścigać. Jednak padający od rana deszcz zamienił crossowisko w wielkie bagno. Trzeba było walczyć o każdy kawałek toru, lekko nie było – mówi R. Kamiński.

Tak wyglądał motor Rafała Kamińskiego po zawodach

W kwalifikacjach klasy MX2C Rafał Farasiewicz uzyskał 5 wynik. W pierwszym wyścigu zajął 12-te miejsce. Niestety w  drugim wyścigu dopadł go pech i po dwóch wywrotkach już po czterech okrążeniach z powodu olbrzymiego bólu musiał zrezygnować ze ścigania. Na szczęście jak się okazało, nic poważnego mu się nie stało. Z powodu upadków w przekroju całych zawodów uplasował się na 17 miejscu na 20 sklasyfikowanych zawodników, a w klasyfikacji sezonu jest 12-ty.

Lepiej poszło Rafałowi Kamińskiemu w klasie MX Masters. W kwalifikacjach był 8-my, takie też miejsca zajmował w poszczególnych wyścigach, co pozwoliło mu ostatecznie uplasować się w połowie stawki – na 7-ej lokacie. W przekroju całego sezonu jest 8-my. W trakcie treningów miałem takie zamierzenia, by na podobnych miejscach ukończyć zawody i swój plan wykonałem – stwierdza Rafał.

Obydwaj zawodnicy chcieli za naszym pośrednictwem podziękować za wsparcie swoim rodzinom i bliskim.

Ostatnia runda mistrzostw odbędzie się 25 września w Kwidzynie.