ORKAN NIE ZWALNIA TEMPA. KOLEJNE ZWYCIĘSTWO

Sobotni mecz z zespołem z Kartuz okazał się trudniejszy dla Orkana niż można się było tego spodziewać.

W początkowych fazach spotkania gra była wyrównana i stan ten utrzymywał się do 19 minuty. Wtedy to goście otrzymali pierwszą dwuminutową karę, a po niespełna 120 sekundach kolejną. Grając w przewadze Orkanowi udało się odskoczyć na 5 bramek (10:5). Niestety w kolejnych minutach, w krótkich odstępach czasu to ostródzianie trzykrotnie lądowali na ławce kar. Cartusia Kartuzy to wykorzystała i do przerwy doszła Orkan na 2 trafienia. Po zmianie stron szybko udało się wypracować 7 bramek przewagi. Niespodziewanie ta przewaga zaczęła dosyć szybko topnieć, goście odrabiali straty i na 7 minut przed końcem meczu Orkan prowadził już tylko dwiema bramkami. Jednak w końcówce nastąpiło kolejne przebudzenie i zdobycie 4 bramek z rzędu pozwoliło przypieczętować zwycięstwo 30:25.

Orkan wygrywa po raz kolejny i teraz wiele będzie zależeć od tego czy wytrzyma tempo, ponieważ główny rywal o mistrzostwo II ligi MKS Grudziądz dotrzymuje kroku.

Orkan Ostróda – Cartusia Kartuzy 30:25 (12:10)

Skład: Marcin Prorok, Jacek Krawczyk oraz Maciej Wasilenko-0, Przemysław Rzymkowski-0, Jakub Zakrzewski-0, Artur Sadowski-10, Szymon Hegier-2, Krystian Maćkowski-9, Patryk Buluk-0, Marcin Korzenieswki-1, Szymon Wierzbicki-3, Dominik Rogala-0, Marcin zagrajek-3, Bartosz Bonk-1, Bartosz Idzikowski-1

źródło: Orkan Ostróda