OSTRÓDA. STRAŻACY NAJLEPSI W TURNIEJU SŁUŻB MUNDUROWYCH

W miniony piątek (16.11.18 r.) w Hali Sportowo-Widowiskowej OCSiR w Ostródzie przy ul. Kościuszki 22A odbył się XXI Turniej Służb Mundurowych w Piłce Siatkowej o Puchar Burmistrza Miasta Ostródy. W zawodach uczestniczyło 5 drużyn z ostródzkich służb: Policji, Państwowej Straży Pożarnej, Ratownictwa Medycznego, Ochotniczej Straży Pożarnej i Aresztu Śledczego.

Celem przedsięwzięcia było popularyzowanie sportu jako form aktywnego wypoczynku i rekreacji ruchowej oraz integracja ostródzkich służb mundurowych. Turniej ten od początku istnienia cieszy się ogromnym zainteresowaniem zarówno wśród samych zawodników jak i ich rodzin. Grać mógł każdy czynny zawodowo funkcjonariusz, ratownik lub przedstawiciel służb i organizacji wspierających. Wszyscy uczestnicy spotkali się w swoim czasie wolnym, reprezentując poszczególne służby mundurowe i ratownicze.

Turniej został rozegrany systemem – „każdy z każdym” do dwóch wygranych setów. Rywalizacja była zacięta, jednak odbywała się w przyjaznej, sportowej atmosferze współzawodnictwa i gry „fair play”.  W tegorocznych zawodach zwycięzcą turnieju okazała się drużyna z Państwowej Straży Pożarnej. Drugie miejsce wywalczyła drużyna Ochotniczej Straży Pożarnej, trzecie miejsce na podium zajęli reprezentanci ostródzkiej Policji.