OSTRÓDZIANIN KACPER PETAŚ WYSTĄPIŁ W MISTRZOSTWACH EUROPY W TENISIE STOŁOWYM

W zeszłym tygodniu urodzony i mieszkający w Ostródzie Kacper Petaś wziął udział w Drużynowych i Indywidualnych Mistrzostwach Europy Juniorów w tenisie stołowym, które odbyły się w dniach 14-23 lipca w miejscowości Guimaraes w Portugalii. Była to jubileuszowa, 60-ta edycja tych zawodów.

Zawodnik Morlin Ostróda znalazł uznanie w oczach selekcjonera reprezentacji Polski juniorów Piotra Szafranka i wystąpił zarówno w turnieju drużynowym, jak i w zmaganiach indywidualnych.

Choć nie udało się zdobyć medalu, Kacper zaprezentował się dobrze.

W rozgrywkach drużynowych swój pierwszy pojedynek rozegrał dopiero w przedostatnim, niestety przegranym meczy z Anglią. Jako jedyny zdobył punkt dla Polski wygrywając 3:0 z Matheew Leete. W całym meczu niestety ulegliśmy jednak 1:3.

W kolejnym spotkaniu o miejsce 11-12 pokonaliśmy Węgrów 3:1, jednak tym razem Kacper przegrał 3:0 z Patrikiem Juhaszem. Ostatecznie reprezentacja Polski zajęła miejsce 11, o dwie lokaty poprawiając swój wynik z poprzednich mistrzostw.

W turnieju indywidualnym ostródzianin pokonał Isaaca Grixtiego z Malty 4:0, by w kolejnej rundzie zwyciężyć Czecha Jana Valentę 4:3. W 1/64 finału Kacper przegrał niestety z Austriakiem polskiego pochodzenia, Maciejem Kołodziejczykiem 1:4 i odpadł z zawodów.

W grze mieszanej Kacper wystapił w parze z Julią Szymczak. W pierwszej rundzie dość łatwo, 3:0 wygrali z białoruską parą Uladzislau Rukliatsou i Tatsiana Chakavaya. W kolejnym spotkaniu czekała na Polaków rozstawiona z numerem 1 rumuńska para Cristian Pletea / Adina Diaconu. Wydawało się, że mecz będzie jednostronny ze wskazaniem na Rumunów, jednak nic z tego. Po heroicznym boju Kacper z Julią byli blisko sprawienia niespodzianki. Niestety ostatecznie ulegli parze rumuńskiej 3:2.

Także na drugiej rundzie zakończył ostródzianin zmagania w deblu. W parze z Bułgarem Stefanem Todorovem najpierw pokonali 3:0 Czarnogórców Filipa Radovica i Alana Jasarovica, by następnie ulec w takim samym stosunku Włochom Matteo Mutti / Carlo Rossi.

Cieszy powołanie kolejnego zawodnika do reprezentacji. Mamy nadzieję, że to dopiero początek Kacpra i przez wiele lat będziemy mogli śledzić jego zmagania na międzynarodowej arenie.

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.