OSTRÓDZKI KYOKUSHIN KARATE PODSUMOWAŁ ROK

Ostatnio wiele działo się w ostródzkim klubie, w związku z tym przedstawiono statystyki z roku 2017.

Niewątpliwie ten rok należał do Natalii Stachowicz, Jakuba Żeguni, Michała Bukowskiego (karate) oraz Dominika Jusis, Artura Dzikiego (mma). W roku 2017 zawodnicy działający jednocześnie w sekcji karate i mma spisali się doskonale pokazując kolejny raz wspaniałe przygotowanie dzięki czemu mogli z godnością reprezentować nie tylko barwy Ostródy, ale również Polski.

W ubiegłym roku do klubowej gabloty wpadło 75 medali z czego 18 to medale złote, 20 srebrne,37 brązowych. Brano udział w 23 turniejach rangi światowej i międzynarodowej nie tylko w Polsce ale również za granicą. Zbierano również bogate doświadczenie zawodnicze i instruktorskie biorąc udział w 6 obozach szkoleniowych m.in w Japonii z najlepszymi zawodnikami i trenerami nie tylko z Polski ale również Europy oraz Świata. Kilkukrotnie zawodnicy ostródzkiego klubu zostali powołani do Kadry Narodowej Polski. Promowano zdrowy styl życia w 5 pokazach. Młodzi wzięli udział w udział w 2 akcjach profilaktycznych, zagrali w teledysku pod tytułem “Walcz” Ostródzkiego rapera oSb oraz w serialu “Pensjonat nad rozlewiskiem” Udało się zorganizować` VII Rodzinny Piknik Kyokushin Karate w którym uczestniczyło blisko 150 osób. Klub zorganizował dwa turnieje tj. I Międzynarodowy Turniej Karate Kyokushin IKO Mazury Cup Ostróda 2017, który skupił kilkuset osobową publiczność oraz ponad 400 zawodników z 36 klubów Polski w tym z Rosji, oraz III Rodzinny Turniej Sprawnościowy” Ostródzkie Lwy” .

Wywalczono 3 miejsce na Mistrzostwach Europy w Lyonie (Francja) Karate Kyokushin, 2 i 3 miejsce na Pucharze Europy w Bukareszcie (Rumunia) w Karate Kyokushin , 3 miejsce na Pucharze Polski Puchar Polski w MMA oraz dwa Mistrzostwa Polski jedno w karate drugie w mma. Ostródzki klub nie skupia się tylko na zawodach ale również na różnego rodzaju akcjach profilaktycznych takich jak “Moim Dopalaczem jest Sport” w ramach której odbyło się ponad 9 imprez mających na celu pokazanie uczestnikom możliwości spędzania wolnego czasu bez używek. Można tu wyróżnić min. Międzynarodowy Turniej Karate, Piknik Rodzinny, Turniej Rodzinny Ostródzkie Lwy, Bal Karnawałowy, Dzień Dziecka i wiele innych.

Można powiedzieć że objechano kule ziemską gdyż zawodnicy przejechali blisko 45 000 kilometrów reprezentując nasze miasto i gminę w takich miejscach jak: Tokyo (Japonia), Lyon (Francja), Ateny (Grecja),Barcelona (Hiszpania), Bukareszt (Rumunia), Florencja (Włochy), Czechy, Białoruś, Warszawa (Stadion Narodowy) Szczytno, Nałęczów, Radom, Piaseczno, Lubenia, Białystok ,Głuchołazy, Łublin, Ciechanów ,Olsztyn, Brok, Wrocław, Koszalin, Grajewo, Ostrołęka, Sochaczew, Gdynia, Grudziądz, Morawa.

Poniżej przedstawiamy największe z osiągnięć:
-start Natalii Stachowicz na Mistrzostwach Świata Karate Kyokushin w Japonii
-II miejsce Dominik Jusis na Mistrzostwach Świata Amatorskiego MMA w Grecji
– III miejsce Natalia Stachowicz na Mistrzostwach Europy Karate Kyokushin we Francji
-II miejsce Natalia Stachowicz na Pucharze Europy Karate Kyokushin w Rumunii
-III miejsce Jakub Żegunia na Pucharze Europy Karate Kyokushin w Rumunii
-III miejsce Michał Bukowski na Pucharze Polski Seniorów Karate Kyokushin we Wrocławiu
-I miejsce Jakub Żegunia na Mistrzostwach Makroregionu Wschodniego w Radomiu
-II miejsce Hubert Siwkowski na Mistrzostwach Makroregionu Wschodniego w Radomiu
-II miejsce Dominik Jusis na Amatorskim Pucharze Polski MMA – Real Pharm Time of Masters we Wrocławiu
-I miejsce Artur Dziki na Mistrzostwach Polski ALMMA kat. -84kg junior w Sochaczewie
-II miejsce Mateusza Michalaka kat. junior na turnieju rangi Amatorskich Mistrzostw Polski MMA, PGE Narodowy Warszawa.
– II miejsce Artur Dziki na Pucharze Polski MMA w Sochaczewie.
-III miejsce Adrian Błoński na Pucharze Polski MMA w Sochaczewie.

źródło: Kyokushin Ostróda

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.