PEWNE ZWYCIĘSTWO W SPARINGU Z MŁAWIANKĄ

W rozegranym w środę 18 lipca niepełnym meczu towarzyskim Sokół pokonał w Mławie IV-ligową Mławiankę 3-0.

W pierwszej połowie trener Sokoła desygnował do gry zespół złożony z 9 zawodników mających już podpisane umowy z naszym klubem oraz 2 piłkarzy testowanych. I w tej części gry posiadaliśmy optyczną przewagę i częściej utrzymywaliśmy się przy piłce. Potwierdzeniem tej przewagi były 2 bramki, a ta Tomasza Kowalskiego była szczególnej urody.

Na drugą połowę wyszła zupełnie inna jedenastka Sokoła, 5 dodatkowymi zawodnikami testowanymi. Niestety nie zdołali oni pokazać pełni swoich umiejętności, gdyż w powodu obfitych opadów deszczu arbiter, zaledwie po 7 minutach, zakończył spotkanie. Mimo tak krótkiego czasu na listę strzelców wpisał się jeden z graczy testowanych, który strzałem z 25 metrów pokonał bramkarza Mławianki.

Mławianka Mława – Sokół Ostróda 0-3 (0-2)

Kowalski 31′, testowany 45′, testowany 47′.

Sokół: Bąbel – Maternik, Wojciechowski, Otręba, Paczkowski, Kajca, Kowalski, Lisiecki, Muszyński, 2 zawodników testowanych oraz Bieńkowski, Rybicki, 5 zawodników testowanych.

Był to 3 sparing przed zaplanowanym na 11 sierpnia startem rozgrywek III ligi. Przypomnijmy, że wcześniej bezbramkowo zremisowaliśmy ze Świtem Nowy Dwór Mazowiecki oraz 3-1 pokonaliśmy Concordię Elbląg. A już w sobotę 21 lipca kibiców Sokoła czeka nie lada atrakcja. O godz. 15:00 na głównym boisku przy ul. 3 Maja 19 w Ostródzie podejmować będziemy I-ligowy Stomil Olsztyn. Serdecznie zapraszamy wszystkich kibiców na to spotkanie. Wstęp wolny.

Skrót meczu oraz pomeczowa wypowiedź trenera Sokoła Jarosława Kotasa.