PIERWSZA WIOSENNA PORAŻKA. LEGIA II-SOKÓŁ 2:0

W meczu 22 kolejki rozgrywek III ligi sezonu 2018/19 Sokół w Ząbkach przegrał z rezerwami Legii Warszawa 0:2

Przy ustalaniu składu na niedzielne spotkanie trener Sokoła Jarosław Kotas nie mógł brać pod uwagę zawieszonego za kartki Marcina Paczkowskiego. Z tego powodu parę środkowych obrońców tworzyli Hubert Otręba i Kamil Maternik, a na lewej obronie wystąpił Tomasz Panek.

TABELA III LIGI.

W mecz z rezerwami Legii lepiej weszli ostródzianie. Już w 9 minucie po zgraniu Rafała Lisieckiego Robert Hirsz strzelił zza pola karnego tuż nad poprzeczką. 4 minuty później po centrze z rzutu rożnego Marcina Kajcy Kamil Maternik strzałem z głowy trafił piłką w słupek. Chwilę później Michał Danilczyk niecelnie strzelał z narożnika pola karnego. Po kwadransie dominacji Sokoła gra się wyrównała. W 21 minucie strzał z głowy jednego z legionistów pewnie obronił Maciej Bąbel. Tuż przed przerwą z pola karnego uderzał Michał Karbownik, ale ponownie górą nasz bramkarz.

Druga połowa rozpoczęła się od ataków Sokoła. Po centrze z rzutu wolnego Tomasz Panek z 5 metrów trafił piłką w słupek. Chwilę później nasz wysoki obrońca dał się przepchnąć pomocnikowi Legii, który wyszedł sam na sam z naszym bramkarzem, lecz świetnie interweniował Maciej Bąbel. W 52 minucie gospodarze objęli prowadzenie. Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego Radosława Pruchnika Mateusz Praszelik strzelał pod poprzeczkę, dobrze interweniował Maciej Bąbel, ale ponowne dośrodkowanie i ponownie Praszelik, tym razem zupełnie niekryty, pokonuje z 3 metrów naszego bramkarza. Sokół starał się odrabiać straty i już w kolejnej akcji Marcin Kajca z rzutu wolnego nieznacznie się pomylił. W 59 minucie po świetnym podaniu Andrzeja Łyszyka w polu karnym znalazł się Marcin Kajca, ale jego strzał z ostatniej chwili zablokował Mateusz Bondarenko. W 66 minucie nasza trudna sytuacja jeszcze bardziej się skomplikowała. Wprowadzony 8 minut wcześniej Tomasz Kowalski został ukarany 2 żółtymi kartkami i musiał przedwcześnie opuścić plac gry. Trzeba przyznać, że pierwsza kartka została przyznana za faul którego nie było, a „Kowal” został ukarany za protesty po gwizdku przerywającym grę. W 71 minucie byliśmy blisko doprowadzenia do remisu. Po centrze Marcin Kajcy Michał Danilczyk z 3 metrów strzelił obok słupka. 2 minuty świetna indywidualna akcja Michała Karbownika, który będąc w polu karnym został sfaulowany przez Tomasza Panka. Arbiter wskazał na 11 metr, ale intencję Mateusza Praszelik kapitalnie wyczuł Maciej Bąbel. W 77 minucie gospodarze podwyższyli swoje prowadzenie. Mateusz Leleno dośrodkował w pole karne a tam Maciej Rosołek, mimo asysty Kamila Maternika strzałem z głowy kieruje piłkę do siatki. Do końca spotkanie obie strony nie stworzyły już sobie sytuacji strzeleckich i mecz zakończył się zwycięstwem Legii 2:0.

Niedzielna porażka była pierwszą od 13 października i meczu z Polonią Warszawa. Od tamtego czasu nie ponieśliśmy porażki w 10 spotkaniach. Każda passa musi się kiedyś skończyć. Szkoda jednak niewykorzystanych okazji przy 0:0, w tym 2 trafień w słupek. Sytuacja do odrabiania strat skomplikowała się po czerwonej kartce Tomasza Kowalskiego, niemniej drużyna ambitnie walczyła o korzystny wynik. Trzeba pochwalić jednak drużynę gospodarzy, którzy przetrwali napór Sokoła i z zimna krwią wypunktowali naszą ekipę. Gramy jednak dalej! Pochwalić należy naszych kibiców, w szczególności „Ekipę z Pika”, którzy głośnym dopingiem zagrzewali do walki „Trójkolorowych”. Dzięki!

Legia II Warszawa – Sokół Ostróda 2:0 (0:0)

52’ Praszelik, 77’ Rosołek

Legia II: Miszta – Leleno, Bondarenko, Brodziński, Matuszewski – Cichocki (78′ Wojtysiak), Karbownik, Pruchnik, Bajdur (88′ Cielemęcki) – Praszelik (80′ Zjawiński) – Rosołek (90′ Aftyka).

Sokół: Bąbel- Panek, Maternik, Otręba, Łyszyk – Lisiecki (70’ Dampc), Siedlik (62’ Wenglorz), Tomkiewicz (58’ Kowalski), Danilczyk – Kajca, Hirsz

żółte kartki: Cichocki, Bondarenko, Rosołek (Legia II) – Siedlik, Kowalski, Panek (Sokół)

czerwona kartka: Kowalski (2 żółte).

Kolejne spotkanie zagramy w Ostródzie wyjątkowo w najbliższy piątek. Tym razem przeciwnikiem Sokoła będzie zajmująca 3 miejsce Lechia Tomaszów Mazowiecki. Początek meczu o godz. 18:00. Zapraszamy