PODSUMOWANIE PIŁKARSKIEJ JESIENI W REGIONIE

Czołowe drużyny z naszego regionu zakończyły zmagania w rundzie jesiennej.

 

Na zapleczu ekstraklasy region Warmii i Mazur reprezentuje olsztyński Stomil, który po 19. kolejkach (dwa spotkania z rundy wiosennej zostały rozegrane awanse) zajmuje 13. pozycję w tabeli. Podopieczni Adama Łopatko do tej pory wygrali sześć spotkań, siedem zremisowali oraz siedem przegrali. A to oznacza, że od strefy barażowej dzielą ich zaledwie trzy punkty. Olsztynianie powrócą do ligowych zmagań 4 marca 2017 roku.

O klasę niżej na co dzień występują zawodnicy Olimpii Elbląg, którzy są beniaminkiem tych rozgrywek. W 19. kolejkach drugoligowcy zdobyli 26 punktów i obecnie zajmują siódmą pozycję w tabeli. Dotychczas pięć spotkań wygrali, 11 zremisowali oraz trzy przegrali.

Przed rozpoczęciem bieżącego sezonu najwięcej zmian przyniosły natomiast trzecioligowe rozgrywki.

Obecnie drużyny z województwa warmińsko-mazurskiego walczą o ligowe punkty z rywalami z Podlasia, Mazowsza oraz Łodzi. Drugą pozycję w tabeli zajmuje Finishparkiet Nowe Miasto Lubawskie, który traci do Łódzkiego Klubu Sportowego siedem oczek. Na dziesiątym miejscu jest Huragan Morąg (23 punkty), na 11. Sokół Ostróda (22 punkty) , na 15. – Concordia Elbląg (15 punktów), natomiast 16. pozycję zajmuje MKS Ełk (15 punktów). Tabelę z jednym oczkiem zamyka Motor Lubawa.

WWiM

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.