NATALIA PIĄTEK Z CZYSTYM KONTEM, POLKI ROZGROMIŁY GRUZINKI

Aż 7:0 wygrała reprezentacja Polski w piłce nożnej do lat 19 kobiet w swoim drugim meczu eliminacyjnym do Mistrzostw Europy. Kolejny raz w pierwszym składzie na boisku pojawiła się ostródzianka Natalia Piątek. Nasza bramkarka ani razu nie musiała wyciągać piłki z siatki.

Gospodynie turnieju, Gruzinki, nie miały nic do powiedzenia w starciu z Polkami. Nasze reprezentantki od początku narzuciły swój styl gry i całkowicie zdominowały rywalki. Wystarczy powiedzieć, że już do przerwy nasze zawodniczki zaaplikowały rywalkom aż 6 bramek.

W drugiej połowie trener Marcin Kasprowicz mógł trochę poeksperymentować ze składem i dać odpocząć najważniejszym piłkarkom. Mimo, iż nadal Polki stwarzały sobie mnóstwo sytuacji, siódmą bramkę strzeliły dopiero w doliczonym czasie gry.

Reprezentacja Polski z dwoma zwycięstwami na koncie prowadzi w grupie i może już być pewna awansu do Elite Round, czyli decydującej fazy kwalifikacji mistrzostw Europy.

W poniedziałek w walce o pierwsze miejsce w grupie Polki zmierzą się z Rosjankami.

Polska – Gruzja 7:0 (6:0)

Bramki: Zbyrad 8, Zając 27, Ratajczyk 30, Miłek 32-karny, 40-karny, Osińska 35, 90+3

Polska: Piątek – Kuciewicz, Woś (64. Sirant), Olszewska, Turkiewicz – Zając, Zbyrad, Osińska, Zawistowska (46. Jedlińska) – Miłek (46. Kowalczyk), Ratajczyk

Gruzja: Gabunia – Janikashvili, Chkhartishvili, Minadze, Kenchoshvili, Shonia (46. Khandaziani), Dimopoulou, Khaburdzania, Epitashvili (58. Tchutchulashvili), Narsia, Kalandadze

Żółte kartki: Epitashvili, Narsia, Khaburdzania, Tchutchulashvili (Gruzja)

Sędziowała: Angelika Soeder (Niemcy)