PORAŻKA SOKOŁA Z LEGIĄ II WARSZAWA

Przegraną Sokoła zakończył się pierwszy mecz przed własną publicznością w sezonie 2016/2017. Po zeszłotygodniowym remisie na wyjeździe z faworyzowaną Lechią Tomaszów Mazowiecki, tym razem ostródzianie ulegli drugiej drużynie Legii Warszawa. Jedną, zresztą pięknej urody bramkę dla gości strzelił wychowanek Sokoła Tomasz Nawotka.

Przed pierwszym gwizdkiem sędziego podziękowano Pawłowi Śnieżawskiemu za grę w barwach Sokoła, wręczono także odznaczenia Warmińsko-Mazurskiego Związku Piłki Nożnej zasłużonym dla klubu.

Już w trzeciej minucie pierwszą dobrą okazję do strzelenia bramki mieli legioniści, jednak strzał Suley’a przeleciał nad poprzeczką. Później przewagę uzyskali gospodarze, którzy coraz częściej zaczęli zagrażać bramce Kąkolewskiego. Niestety piłka po strzałach Pluty, Michał Danilczyka, Mykytyna, Jankowskiego i Pączko nie trafiała do siatki.

Zimny prysznic spotkał gospodarzy w 37 minucie. Gdy wydawało się, że bramka dla Sokoła musi w końcu paść, po rzucie rożnym pięknym strzałem z zza linii pola karnego popisał się Tomasz Nawotka. Wynik 0:1 utrzymał się do przerwy.

Po zmianie stron sytuacja nie uległa zmianie. Sokół atakował, stwarzał sobie więcej sytuacji, gości uratował nawet słupek. To jednak legioniści w 73 minucie cieszyli się z drugiej bramki. Strzelcem gola okazał się Jarosław Niezgoda.

Do końca meczu, mimo kolejnych ataków gospodarzy, wynik nie uległ już zmianie.

Po 2 kolejkach Sokół znajduje się w dolnej części tabeli z 1 punktem na koncie.

Za tydzień ostródzian czeka wyjazdowy mecz w Łomży.

Sokół Ostróda: Kotkowski- Mykytyn, Pluta, Wróblewski, Buczkowski, Danilczyk, Słowicki (70′ Kuśnierz), Jankowski (82′ Nowiński), Pączko (75′ Filipek), Goździejewski (57′ Smyt), Hirsz.

Legii II Warszawa : Kąkolewski – Szrek, Zawal, Wieteska, Rakowski, Urbański, Małachowski, Suchanek (46′ Michalak), Nawotka (63′ Ryczkowski), Sulley (46′ Czarnowski) , Niezgoda (80′ Trąbka).