POWALCZYLI W ŁODZI. ŁKS-SOKÓŁ 2:1

W meczu 9 kolejki 3 ligi Sokół przegrał na wyjeździe z rezerwami ŁKS Łódź 1:2.

Sokół do sobotniego meczu przystępował bez zawieszonych za kartki: Mateusza Musińskiego i Jakuba Mysiorskiego oraz kontuzjowanego Szymona Dowgiałły.

Zgodnie z naszymi przewidywaniami, gospodarze wystawili silny skład, oparty na piłkarzach grających na zapleczu ekstraklasy. W wyjściowej jedenastce znalazło się 7 zawodników, którzy w bieżącym sezonie wystąpili już w meczu o ligowe punkty w 1 lidze (Aleksander Bobek, Marcel Wszołek, Oskar Koprowski, Grzegorz Glapka, Jan Kuźma, Javi Moreno i Maciej Radaszkiewicz), a Igor Lambrecht, Jowin Radziński i Damian Nowacki, którzy w ubiegły czwartek pokazali się w sparingowym meczu pierwszej drużyny z Wisłą Płock.

Pierwsza połowa to optyczna przewaga gospodarzy. Łodzianie znacznie częściej byli przy piłce, oddali kilka strzałów, ale dobrze zorganizowana defensywa „Trójkolorowych” nie dopuściła do utraty gola. Dopiero pod koniec pierwszej odsłony zaatakowali podopieczni Janusza Bucholca, czego efektem były 2 strzały, lecz także bez efektu bramkowego.

TABELA III

Druga połowa była już znacznie bardziej wyrównana. Obie ekipy miały swoje szanse, niemniej to gospodarze otworzyli wynik meczu. W 63 minucie Grzegorz Glapka podał do Macieja Radaszkiewicza, który silnym strzałem z 10 metrów pokonał Norberta Florczaka. Tuż po utracie bramki Sokół, mógł i powinien wyrównać. Po dośrodkowaniu Jakuba Banula strzał Dawida Kasprzyka z 5 metrów fenomenalnie obronił Aleksander Bobek, a dobitka Łukasza Świętego trafiła w słupek. Zamiast remisu chwilę później  łodzianie prowadzili już 2 bramkami. Egzekwowali oni rzut wolny tuż przed linią pola karnego, do piłki podszedł Javi Moreno i uderzeniem pod poprzeczkę pokonał naszego bramkarza. Gospodarze poszli za ciosem i w 77 minucie po strzale jednego z nich piłka trafiła w słupek. Chwilę później „Trójkolorowi” zdobyli bramkę kontaktową. Dawid Kasprzyk wbiegł lewą stroną boiska, wycofał na 20 metr do Kamila Skoka, a nasz młody zawodnik silnym strzałem z pierwszej piłki pokonał bramkarza ŁKSu. Mimo blisko 15 gry wynik nie uległ już zmianie i to łodzianie zgarnęli komplet punktów.

ŁKS II Łódź – Sokół Ostróda 2:1 (0:0)

Radaszkiewicz 64’, Javi Moreno 68’ – Skok 80’

ŁKS II: Bobek –Wszołek, Lambrecht, Koprowski, Radziński –Glapka (83, Bąkowicz), Nowacki, Kuźma (64, Tosik), Ricardo Goncalves (57, Romanowicz), Javi Moreno (83, Kościuk) –Radaszkiewicz (64, Jurić).

Sokół: Florczak –Porębski, Skok, Kopacz (46, Banul), Święty, Furman, Błażej, Szałkowski, Kasprzyk, Kiełtyka, Kventsar.

W kolejnym meczu Sokół na własnym boisku zmierzy się z Unią Skierniewice. Mecz 10 kolejki odbędzie się w sobotę 1 października o godz. 15:00. Serdecznie zapraszamy.