PROGRAM EDUKACYJNO-SPORTOWY DLA SZKÓŁ POWIATU OSTRÓDZKIEGO

Zajęcia z instruktorami Policyjnego Klubu Sportowego MAZURY uczniów ostródzkiego SMS-a oraz Zespołu Szkół w Samborowie.

W dniach 15-16 grudnia br. na Hali Ostródzkiego Centrum Sportu i Rekreacji przy ul. Piłsudskiego 4 w Ostródzie oraz sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej w Samborowie odbyły się spotkania z młodzieżą w ramach programu edukacyjno- sportowego EKO Badminton 2021 zorganizowane przez Sekcję Badmintona Policyjnego Klubu Sportowego MAZURY.
To druga edycja opisywanego programu, który tym razem był adresowany do młodzieży szkół podstawowych. Jego realizacja ponownie była możliwa dzięki wsparciu finansowemu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Olsztynie. Podczas zaplanowanych dwunastu aktywnych ruchowo spotkań instruktorzy PKS Mazury promowali ekologiczny styl życia oraz przybliżali sens segregacji odpadów. Zajęcia odbyły się w obiektach wyposażonych specjalistycznie w kierunku uprawiania badmintona jako dyscypliny olimpijskiej gdzie prowadzone są w ramach Miejskiego Centrum Badmintona w Ostródzie oraz Gminnego Centrum Badmintona w Samborowie treningi tego sportu.
Podsumowaniem programu była akcja sprzątania terenów zielonych na wybranym terenie powiatu ostródzkiego. Każde spotkanie grupowe, w czasie trwania programu, odbyło się z zachowaniem wszelkich rygorów reżimu sanitarnego.
PROGRAM EDUKACYJNO – SPORTOWY EKO BADMINTON 2021!
Sport i aktywny tryb życia, prawidłowe odżywianie ściśle związane są z ekologią i zdrowiem człowieka. Jak wiemy z roku na rok stan środowiska znacznie się pogarsza. Specjaliści alarmują i ostrzegają przed niszczeniem i nieodpowiedzialnym zużywaniem przyrody. Katastrofa ekologiczna postępuje, dlatego ważne jest aby już dziś każdy z nas wdrożył zmiany w swoje codzienne życie.
EKO BADMINTON 2021 to również program mający na celu promowanie dyscyplin sportowych, które można uprawiać na świeżym powietrzu, bez korzystania ze sprzętów elektronicznych czy urządzeń emitujących niebezpieczne dla środowiska substancje. Do takich dyscyplin należą między innymi: bieganie, jazda na rowerze czy tytułowy badminton często rozpoznawany pod potoczną nazwą “kometka”. Zawodnicy Policyjnego Klubu Sportowego MAZURY, będący jednicześnie wykwalifikowanymi instruktorami badmintona, w czasie trwania programu przeprowadzili szkolenia na temat prawidłowej segregacji odpadów oraz recyklingu. Przygotowali również ulotki informacyjne, na których w jasny sposób wytłumaczone zostały zasady sortowania śmieci budując i zwiększając tym samym świadomość młodych ludzi. Na zakończenie każdego ze spotkań uczestnicy otrzymywali przygotowany przez klub pakiet żywnościowy w celu uzupełnienia wydatku energetycznego spożytkowanego podczas zajęć ruchowych.
W czasie trwania programu edukacyjno- sportowego EKO BADMINTON 2021 najbardziej zaangażowani uczestnicy otrzymali wysokiej klasy sprzęt badmintowy w postaci rakiet zawodniczych, ręczników i toreb sportowych. W zajeciach treningowych uczestniczyli uczniowie klasy IV, V, VI i VII Szkoły Mistrzostwa Sportowego z Ostródy oraz klasy II i III z Zespołu Szkól im. Mikołaja Kopernika w Samborowie.
Wszystkim uczniom szkół uczestniczących w programie edukacyjno – sportowym EKO BADMINTON 2021 dziękujemy za udział a wyróżnionym nagrodami – gratulujemy!
——————————————-

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.