PRZEGRANA, ALE ZOSTAJEMY W III LIDZE. SOKÓŁ-WIDZEW 2:3

To był niesamowicie emocjonujący mecz, w którym Sokół starał się jak mógł. Nie odpuszczał do końca, niestety zabrakło argumentów, zwłaszcza pod bramką gości. Ostródzianie przegrali 2:3. Na szczęście ŁKS Łomża wygrał w Legią II dzięki czemu udało się utrzymać.

W pierwszej połowie znacznie więcej okazji miał Widzew, natomiast Sokół sprytnie czekał na swoją szansę, okazjonalnie kontrując. I trzeba przyznać, że taka taktyka zdała egzamin, kiedy to Smyt w 35 minucie przyjął piłkę na ok. 12. metrze od bramki łodzian, obrócił się i strzelił tuż przy lewym słupku Humerskiego.

KOŃCOWA TABELA III LIGI

Widzew mając nóż na gardle starał się szybko odpowiedzieć, ale doskonale bronił się Sokół do końca pierwszej połowy.

Druga połowa lepiej nie mogła się rozpocząć dla Widzewa. Już w 47 minucie wyrównali. Michalski posłał piłkę w swoją prawą stronę z rzutu karnego, Bąbel rzucił się w drugą. Rzut karny został podyktowany za zagranie ręką piłkarza Sokoła.

Od tego momentu Sokół wyglądał już znacznie gorzej. Widzew kontrolował grę i miał znaczną przewagę zdobywając jeszcze dwie bramki. Najpierw w 77 minucie Świderski strzelił na 2:1. Potem poprawił na 2 minuty przed końcem regulaminowego czasu gry. Wtedy było bardzo gorąco. Sokół na tamten moment był w IV lidze, ponieważ w Łomży widniał remis 1:1. Ostródzianie w 92 minucie jeszcze strzelili kontaktowego gola za sprawą Kajcy.

Uff to był bardzo emocjonujący mecz, którego konkluzja jest taka że Sokół zostaje w III lidze. To najważniejsze. Pozostaje jeszcze podziękować ŁKS-owi Łomża, który w ostatniej minucie strzelił gola na wagę zwycięstwa z Legią II – rywalem Sokoła w walce o utrzymanie.

Sokół Ostróda – Widzew Łódź 2:3 (1:0)
1:0 Smyt 35′, 2:3 Kajca 92′ – 1:1 Michalski 47, 1:2 Świderski’ 77′, 1:3 Świderski 88′

Żółte kartki: Smyta – Zieleniecki, Świderski, Humerski

Sokół: Bąbel – Korzeniewski, Pluta, Maternik, Wojciechowski – Paczkowski – Bieńkowski, Kajca, Otręba, Kuciński – Smyt (70. Rosoliński)

Widzew: Humerski – Kozłowski (70. Zuziak), Sylwestrzak, Zieleniecki, Pigiel – Michalski, Kazimierowicz, Kristo, Mąka (37. Świderski) – Pieńkowski (9. Falon) – Demjan (94. Kostkowski)