REPREZENTACJA POLICYJNEGO KLUBU SPORTOWEGO MAZURY NA VIII MISTRZOSTWACH POLSKI SŁUŻB MUNDUROWYCH W BADMINTONIE

W Hali Sportowo- Rehabilitacyjnej w Suchedniowie odbyły się VIII Mistrzostwa Polski Służb Mundurowych w Badmintonie. W zawodach wzięli udział również zawodnicy z Policyjnego Klubu Sportowego MAZURY, którzy zakończyli zmagania z 17 medalami.

Po pierwsze: wyłonienie Mistrzów Polski Służb Mundurowych w Badmintonie w roku 2020. Po drugie: popularyzacja badmintona. Po trzecie: promocja aktywnych form spędzania wolnego czasu. To trzy podstawowe cele zawodów zorganizowanych w Hali Sportowo-Rekreacyjnej w Suchedniowie w Województwie Świętokrzyskim w miniony weekend. Organizatorem VIII Mistrzostw Polski Służb Mundurowych w Badmintonie był Świętokrzyski Związek Badmintona.

W Mistrzostwach wzięli udział zawodnicy reprezentujący Policję, Państwową Straż Pożarną, Wojsko Polskie, Służbę Więzienną, Straż Graniczną oraz organizacje mundurowe. Rywalizowali w kategoriach wiekowych gry pojedynczej (I kat. do 30 lat; II kat. 30+; III kat. 35+; IV kat 40+; V kat. 50+; VI kat. 60+) oraz gry podwójnej i mieszanej (I kat. do 35 lat; II kat. 35+; III kat. 45+; IV kat. 55+).

Otwarcia VIII Mistrzostw Polski Służb Mundurowych w Badmintonie dokonał poseł na Sejm RP Pan Mariusz Gosek oraz Burmistrz Miasta i Gminy Suchedniów Cezary Błach. Na otwarciu obecni byli również Zastępca Dyrektora Departamentu Edukacji, Sportu i Turystyki Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego oraz Tadeusz Bałchanowski Członek Zarządu Powiatu Skarżyńskiego.

Patronat honorowy nad przedsięwzięciem objęło Ministerstwo Obrony Narodowej oraz Wojewoda Świętokrzyski, Marszałek Województwa Świętokrzyskiego oraz Burmistrz Miasta i Gminy Suchedniów.

Nagrody dla najlepszych zawodników ufundował Świętokrzyski Kurator Oświaty Kazimierz Mądzik.

Podczas spotkania Prezes Policyjnego Klubu Sportowego MAZURY Mirosław Ostaszewski złożył oficjalne podziękowania za długoletnią pracę zawodową oraz działania na rzecz rozwoju badmintona Zbigniewowi Wojciechowskiemu Prezesowi Świętokrzyskiego Związku Badmintona.

Panie Prezesie, w imieniu Policyjnego Klubu Sportowego MAZURY chciałbym podziękować Panu za długoletnią pracę zawodową oraz za działania na rzecz rozwoju badmintona na terenie nie tylko Województwa Świętokrzyskiego ale również na terenie całej Polski. Jako Policyjny Klub Sportowy Mazury szczególnie dziękujemy za promowanie badmintona w środowisku służb mundurowych Rzeczpospolitej Polskiej. Życzymy Panu dalszych sukcesów, rozwoju zawodowego oraz wszystkiego najlepszego w życiu osobistym.

– powiedział Prezes Mirosław Ostaszewski

Turniej z roku na rok przyciąga coraz większą liczbę uczestników, co ma także wpływ na wzrastający poziom rywalizacji. Nie bez znaczenia jest także fakt, że wśród zawodników znajdują się też tacy, którzy mają za sobą występy ligowe. Wiele pojedynków wymagało rozegrania trzech setów, by wyłonić zwycięzców. Policyjny Klub Sportowy MAZURY na zawodach reprezentowało 15 zawodników, którzy zakończyli zmagania z 17 medalami.

Medale złote:

 • w kat. gra pojedyncza mężczyzn do lat 30- Mateusz BYCZUK
 • w kat. gra pojedyncza mężczyzn 30+: Mateusz DOBROŃSKI
 • w kat. gra pojedyncza mężczyzn 50+: Wojciech ROMAŃCZUK
 • w kat. gra pojedyncza kobiet 35+: Agnieszka TRZCIŃSKA
 • w kat. gra pojedyncza kobiet 40+: Anna KOCIMSKA
 • w kat. gra podwójna kobiet 35+: Anna KOCIMSKA, Agnieszka TRZCIŃSKA
 • w kat. gra mieszana 35+: Fabian MALESZEWSKI, Agnieszka TRZCIŃSKA

 

Medale srebrne:

 • w kat. gra pojedyncza mężczyzn do lat 30: Paweł WIRZINKIEWICZ
 • w kat. gra pojedyncza mężczyzn 40+: Marek MIAŁKOWSKI
 • w kat. gra pojedyncza kobiet do lat 30: Magdalena NOGAL
 • w kat. gra pojedyncza kobiet 40+: Edyta DOBIES- SZKAMRUK
 • w kat. gra podwójna mężczyzn do lat 35: Mateusz BYCZUK, Paweł WIRZINKIEWICZ
 • w kat. gra podwójna mężczyzn 35+: Marek MIAŁKOWSKI, Wojciech ROMAŃCZUK
 • w kat. gra podwójna kobiet do lat 35: Magdalena NOGAL, Małgorzata POLAK
 • w kat. gra mieszana 35+: Marcin DANOWSKI, Anna KOCIMSKA

Medale brązowe:

 • w kat. gra pojedyncza kobiet do lat 30: Małgorzata POLAK
 • w kat. gra mieszana 35+: Marek MIAŁKOWSKI, Edyta DOBIES- SZKAMRUK

Ponadto za sportowe i etyczne zachowanie podczas Mistrzostw Polski Służb Mundurowych w Badmintonie Suchedniów 2020 Prezes Świętokrzyskiego Związku Badmintona Zbigniew Wojciechowski wręczył honorowy puchar Fair Play zawodnikowi drużyny Policyjnego Klubu Sportowego MAZURY Fabianowi Maleszewskiemu.

Patronat organizacyjno- techniczny nad wyjazdem drużyny Policyjnego Klubu Sportowego MAZURY na VIII Mistrzostwa Polski Służb Mundurowych w Badmintonie objęli:

– Wojewoda Warmińsko- Mazurski

– Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Olsztynie

– Warmińsko- Mazurski Zarząd Wojewódzki NSZZ Policjantów w Olsztynie

– Zarząd Terenowy NSZZ Policjantów w Ostródzie

– Starosta Ostródzki

– Burmistrz Miasta Ostróda

– Wójt Gminy Ostróda

– Żegluga Ostródzko- Elbląska

– Zakład Unieszkodliwiania Odpadów Komunalnych RUDNO w Ostródzie.

 

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.