REPREZENTANCI REGIONU ZAKOŃCZYLI OLIMPIADĘ W PJONGCZANGU

W koreańskim Pjongczangu zakończyła się zimowa olimpiada. Startowali w niej reprezentanci Warmii i Mazur.

W łyżwiarstwie szybkim w wyścigu na 1000 metrów uczestniczył Sebastian Kłosiński. Zawodnik elbląskiego Orła na mecie zameldował się z czasem 1.08.59 i ostatecznie zajął 17. pozycję w klasyfikacji generalnej. Było to najwyższe miejsce z trójki startujących na tym dystansie Polaków.

W igrzyska olimpijskich zadebiutował także klubowy kolega Sebastiana Kłosińskiego – Adrian Wielgat. Na dystansie 5000 metrów przegrał z reprezentantem Szwecji i ostatecznie uplasował się na 22. pozycji.

Reprezentacja Polski za sprawą skoczków narciarskich wywalczyła w Pjongczangu dwa medale. Najpierw po złoto sięgnął Kamil Stoch, następnie w konkursie drużynowym nasi skoczkowie stanęli na najniższym stopniu podium.