SOKÓŁ. OSTATNIA JESIENNA KOLEJKA NA WIDZEWIE

W ostatniej kolejce rundy jesiennej rozgrywek III ligi Sokół uda się do Łodzi na mecz z Widzewem. Spotkanie odbędzie się w sobotę 18 listopada o godz. 18:00.

Stowarzyszenie Reaktywacja Tradycji Sportowych Widzew Łódź, bo tak brzmi obecna nazwa klubu, jest nowym podmiotem, powstałym w 2015 roku i kontynuującym po poniekąd działalność Robotniczego Towarzystwo Sportowe Widzew. To zdecydowanie najbardziej utytułowany klub w rozgrywkach III ligi mający na swoim koncie:

– 4-krotne Mistrzostwo Polski,

– 7-krotne Wicemistrzostwo Polski,

– zdobycie Pucharu Polski oraz Superpucharu Polski,

– 2-krotne zdobycie Pucharu Intertoto,

– półfinał Pucharu Europy Mistrzów Klubowych,

-uczestnik fazy grupowej Ligi Mistrzów UEFA, fazy pucharowej Pucharu UEFA i Pucharu Zdobywców Pucharów, a także finalista turnieju Copa del Sol.

Jest najbardziej utytułowanym łódzkim klubem piłkarskim oraz jednym z najbardziej zasłużonych i rozpoznawalnych polskich klubów piłkarskich. RTS Widzew Łódź zajmuje 7 miejsce w tabeli wszech czasów ekstraklasy.

Poprzedni sezon to spore rozczarowanie wśród sympatyków Widzewa, bowiem ostatecznie zajęli oni w rozgrywkach III ligi dopiero 3 miejsce. Po zakończeniu rozgrywek doszło do rewolucji kadrowej wśród piłkarzy.

Podczas sobotniego meczu łódzkiego klubu z Sokołem Ostróda na stadionie Widzewa, w przeciwieństwie do poprzednich spotkań, nie będzie kompletu widzów. Łódzki wojewoda zdecydował, że trybuna najzagorzalszych fanów pozostanie zamknięta, a to oznacza, że na stadion nie wejdzie ponad trzy tysiące kibiców. Powodem zamknięcia trybuny są race, odpalone przez kibiców podczas październikowego meczu Widzewa z Turem Bielsk Podlaski. Sytuacja była wtedy na tyle poważna, że sędzia dwukrotnie musiał przerwać mecz. W związku z decyzją wojewody klub postanowił złożyć odwołanie do ministra spraw wewnętrznych i administracji. To nie wstrzyma zamknięcia trybuny, bo postanowienie wojewody ma rygor natychmiastowej wykonalności.

Przypuszczalne składy:

Widzew: Wolański – Kozłowski, Zieleniecki, Sylwestrzak, Pigiel – Radwański, Kazimierowicz, M.Michalski, Miller – Mąka, Świderski.

Sokół: Bąbel – Korzeniewski, Pluta, Maternik, Buczkowski – Jankowski, Otręba, Paczkowski, I.Michalski – Wójcik, Gajewski.

Foto: widzewtomy.pl

 

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.