SOKÓŁ OSTRÓDA PRZEGRAŁ W CZĘSTOCHOWIE ZE SKRĄ 0:3

Ostródzianie do Częstochowy bez kilku zawodników. Z powodu kontuzji nie mogli zagrać Kacper Dereń, Paweł Brzuzy, Krzysztof Wicki, Piotr Okuniewicz, Daniel Łuczak i Piotr Ziółkowski.

Piłkarze Sokoła nie zdołali jeszcze na dobre zapoznać się ze sztuczna murawą boiska a przegrywali już 0:1. W 5 minucie Adam Mesjasz podał futbolówkę za linię naszej obrony do Kamila Wojtyry, a ten przelobował Błażeja Niezgodę i trafił do siatki. Gospodarze nie spoczęli na laurach i w dalszym ciągu atakowali bramkę Błażeja Niezgody. Dopiero po upływie 25 minut gra się nieco wyrównała i „Trójkolorowi” zaczęli konstruować akcje, głównie lewą stroną, ale niewiele konkretnego z tego wynikało. W końcówce pierwszej odsłony Skra mogła podwyższyć prowadzenie, lecz w ostatnich fazach akcji zabrakło zdecydowania.

W przerwie trener Sokoła dokonał 2 zmian w składzie. Za Wojciecha Mazurowskiego i Sebastiana Rugowskiego weszli Wojciech Kalinowski i Rafał Siemaszko.

Druga odsłona zaczęła się dla nas obiecująco, ale naszym piłkarzom zabrakło strzału. W 64 minucie fatalne podanie Konrada Andrzejczaka, po którym Kamil Wojtyra w sytuacji sam na sam minął naszego bramkarza, ale później poślizgnął się i nie trafił do siatki. Chwilę później Rafał Brusiło po minięciu Błażeja Niezgody trafił w słupek. Gospodarze mimo prowadzenia nie zwalniali tempa, a katem Sokoła okazał się Kamil Wojtyra. W 75 minucie skopiował on swój wyczyn z początku spotkania, lobując Błażeja Niezgodę, a 4 minuty później wykorzystał niezdecydowanie naszej obrony i huknął pod poprzeczkę.

Niestety w pełni zasłużenie przegrywamy w Częstochowie. Gospodarze byli zdecydowanie lepsi, a ich zwycięstwo mogło być jeszcze bardziej okazałe. W przeciwieństwie do przegranego 0:3 meczu w Polkowicach,  tym razem praktycznie nie stworzyliśmy sobie groźnej sytuacji bramkowej. Po raz kolejny gra obronna wygląda słabo, ale tym razem i w ofensywie wyglądaliśmy mizernie. Musimy popracować zarówno pod względem piłkarskim, jak i mentalnym.

Skra Częstochowa – Sokół Ostróda 3:0 (1:0)

Kamil Wojtyra 5, 75, 79

Skra: 1. Mikołaj Biegański – 17. Krzysztof Napora, 27. Mariusz Holik, 4. Adam Mesjasz, 23. Dawid Niedbała (56, 11. Lucjan Zieliński) – 24. Jakub Sinior (56, 10. Radosław Gołębiowski), 26. Adam Olejnik (90, 20. Sebastian Rogala), 18. Karol Noiszewski (87, 22. Stanisław Muniak), 7. Piotr Nocoń, 8. Rafał Brusiło – 21. Kamil Wojtyra (87, 25. Damian Warnecki).

Sokół: 1. Błażej Niezgoda – 20. Michał Zimmer, 4. Wojciech Mazurowski (46, 77. Wojciech Kalinowski), 31. Maciej Dampc, 6. Adam Dobosz (70, 17. Kamil Odolak) – 9. Sebastian Rugowski (46, 27. Rafał Siemaszko), 8. Karol Żwir, 15. Kamil Zalewski, 14. Tomasz Gajda (85, 22. Eryk Kobza), 11. Konrad Andrzejczak (82, 19. Łukasz Święty) – 30. Dawid Wolny.

Kolejne spotkanie zostanie rozegrane w sobotę 17 października. Tym razem na własnym boisku podejmować będziemy Garbarnię Kraków. W związku z wprowadzeniem na terenie powiatu ostródzkiego czerwonej strefy, mecz ten odbędzie się bez udziału kibiców.

Źródło: Sokół Ostróda