SOKÓŁ POKONAŁ W KRAKOWIE MIEJSCOWY HUTNIK 2:1

W meczu 37 kolejki eWinner 2 ligi Sokół pokonał w Krakowie miejscowy Hutnik 2:1. Dzięki sobotniej wygranej „Trójkolorowi” utrzymali się w szeregach drugoligowców.

Gospodarze objęli prowadzenie w 15 minucie. Dośrodkowanie z prawej strony boiska z okolic linii pola karnego i Patryk Kieliś strzałem z głowy z 7 metrów pokonał Błażeja Niezgodę. Sokół doprowadził do wyrównania 4 minuty później. Dośrodkowanie z rzutu rożnego Dominika Więcka i Rafał Siemaszko precyzyjnie strzelił z głowy, piłka odbiła się jeszcze od słupka i wpadła do siatki.

Już pierwsza akcja drugiej połowy przyniosła „Trójkolorowym”, jak się później okazało, zwycięstwo. Ponownie z rzutu rożnego dośrodkowywał Dominik Więcek i tym razem Krzysztof Wicki z 4 metrów pokonał bramkarza Hutnika.

Hutnik Kraków – Sokół Ostróda 1:2 (1:1)

Kieliś 15’ – Siemaszko 19’, Wicki 46’

Hutnik: 33. Arkadiusz Leszczyński – 3. Tomasz Wojcinowicz, 23. Piotr Stawarczyk (67, 21. Javier Bernal), 4. Łukasz Kędziora – 31. Sebastian Olszewski, 20. Mateusz Gajda, 5. Miłosz Drąg, 25. Patryk Kieliś, 7. Krzysztof Świątek (67, 8. Kamil Sobala), 9. Mateusz Ozimek – 24. Filip Handzlik.

Sokół: 1. Błażej Niezgoda – 20. Michał Zimmer, 5. Krzysztof Wicki, 4. Wojciech Mazurowski, 8. Karol Żwir – 17. Dominik Więcek, 15. Kamil Zalewski, 22. Łukasz Soszyński (46, 6. Adam Dobosz), 11. Rafał Siemaszko (90, 31. Jakub Czajkowski), 9. Sebastian Rugowski (80, 21. Piotr Okuniewicz) – 30. Dawid Wolny.

żółte kartki: Wojcinowicz, Drąg, Handzlik, Ozimek, Leszczyński (Hutnik) – Mazurowski, Soszyński, Siemaszko (Sokół).

czerwona kartka: Miłosz Drąg (90. minuta, Hutnik, za drugą żółtą).

sędziował: Leszek Lewandowski (Zabrze).

W meczu 38 kolejki, będącej jednocześnie ostatnią w sezonie serią spotkań, Sokół zmierzy się na własnym boisku z GKS Katowice. Spotkanie rozegrane zostanie w sobotę 12 czerwca, a początek wszystkich meczów ostatniej kolejki zaplanowano na godz. 12:00.

źródło: Sokół Ostróda