SOKÓŁ WYGRAŁ SPARING Z CONCORDIĄ ELBLĄG

W czwartym meczu towarzyskim przed rundą wiosenną rozgrywek III ligi Sokół pokonał IV-ligową Concordię Elbląg 2-1.

W dzisiejszym spotkaniu z powodu kontuzji nie zagrali Łukasz Buczkowski, Roman Mykytyn, Adrian Bieńkowski i Krystian Słowicki, natomiast pełne 90 minut w bramce zagrał Maciej Mikołajczyk. Testowanymi zawodnikami byli ofensywny pomocnik Ivelin Kostov oraz napastnik Damian Kupisz.

Goście objęli już w 8 minucie kiedy Marcin Sawicki w sytuacji sam na sam na Maciejem Mikołajczykiem skierował piłkę do siatki. Pierwsza połowa nie obfitowała w zbyt dużo okazji bramkowych, a klarowne sytuacje w obu stron możnaby policzyć na palcach jednej ręki.

Po ostrej reprymendzie trenera Sławomira Majaka od początku drugiej części Sokół zdecydowanie zaatakował. Na efekty nie trzeba było długo czekać bo już 120 sekund po wznowieniu gry Bułgar Ivelin Kostov strzałem zza pola karnego pokonał bramkarza gości. W 52 minucie objęliśmy prowadzenie po indywidualnej akcji i ładnym strzale z 17 metrów w wykonaniu Marcina Kajcy. Do końca spotkania stworzyliśmy sobie sporo groźnych okazji do zdobycia bramek, ale precyzji zabrakło m.in. Hubertowi Otrębie, Adrianowi Wójcikowi czy Arkowi Gajewskiemu.

Sokół Ostróda – Concordia Elbląg 2-1 (0-1)

Kostov 47’, Kajca 52’ – Sawicki 8’.

Sokół: Mikołajczyk – Korzeniewski, Pluta, Maternik, Kuciński – Jankowski, Ewertowski, Kajca, Mlonek, Kostov – Kupisz oraz Wojciechowski, Roszkiewicz, Paczkowski, Otręba, Rosoliński, Wójcik, Michalski, Gajewski, Rybicki, Smyt.

Concordia: Gruszewski – Edil, Rogoz, Lubiejewski, Tomczuk, Lewandowski, Wolak, P.Pelc, M.Pelc, Sawicki, Domagała oraz Kostrzewski, Laskowski, Michnowski, Załucki, Kruk, Komuniewski, Konieczki.

Wkrótce na naszej stronie skrót spotkania, fotogaleria oraz pomeczowa wypowiedź trenera Sokoła.

Kolejne spotkanie Sokół rozegra już w środę 14 lutego. Ponownie na bocznym boisku przy ul. 3 Maja 19 podejmować będziemy III-ligowy GKS Wikielec. Początek meczu o godz. 16:30.

Źródło: sokolostroda.com