SOKÓŁ ŻEGNA SIĘ Z II LIGĄ I TRENEREM FIGURSKIM

Czas pożegnań w Sokole i składania klubu na nowo po sezonie 2021/2022.

W miniony weekend Sokół rozegrał ostatni mecz ligowy w II lidze, mecz pełen fajerwerków w którym padło aż jedenaście goli. Było to spotkanie bez większej stawki, na co wskazuje jego wynik – ostródzianie przegrali z Garbarnią Kraków 4:7 dając tym samym efektowne widowisko podczas tego drugoligowego epilogu.

Niedługo po meczu gruchnęła wiadomość o zwolnieniu trenera – Wojciecha Figurskiego, który wedle wcześniejszych wieści miał być szkoleniowcem ”Trójkolorowych” właśnie podczas trzecioligowej kampanii 2022/2023.

Skoro mu podziękowano, to być może zarząd klubu zdecydował się na reset kadrowy który swoją drogą obserwujemy rok w rok – kilkunastu nowych grajków przychodzi i kilkunastu odchodzi co nie jest znamieniem stabilnie działającego klubu.

Po historycznej przygodzie w drugiej lidze i na szczeblu centralnym, życzymy Sokołowi Ostróda przede wszystkim wspomnianej stabilizacji i określenia celów dla klubu. Klub nie powinien jedynie ”trwać”. Powinien mieć tożsamość, najlepiej taką tworzoną przez lokalną tkankę ludzką.

Tak wiemy, to będzie trudne zadanie.

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.