ŚWIETNE WIDOWISKO! STIHL TIMBERSPORTS ZA NAMI (VIDEO)

W sobotnie popołudnie odbyły się Mistrzostwa Polski Strażaków Ochotników z cyklu Stihl Timbersports.

Impreza tradycyjnie odbyła się w ostródzkim amfiteatrze i miała charakter wolny. Od godz. 17 do 21 zgromadzeni na trybunach mogli oglądać zmagania strażaków ochotników.

Zawodnicy startowali w sześciu konkurencjach (opis pod linkiem). Każda z nich wymagała nieprzeciętnej koordynacji i siły. Takie też umiejętności zawodnicy posiadali co podobało się kibicom, na co wskazuje ilość osób zebranych na imprezie.

Mistrzostwa Polski zgromadziły na trybunach Ostródzkiego amfiteatru ponad 1500 kibiców. Były to już 14. Zawody tej rangi w naszym kraju Pierwszy raz miały one miejsce w 2003 roku, natomiast w 2015 roku Polska była gospodarzem finałów Mistrzostw Świata.

Arkadiusz Drozdek, reprezentant Zielonej Góry okazał się najlepszy i wygrał XIV Mistrzostwa Polski Strażaków Ochotników STIHL TIMBERSPORTS® 2017 w sportowym cięciu i rąbaniu drewna. Drozdek zdobył tytuł po raz dziewiąty. W Mistrzostwach ustanowiono dwa rekordy krajowe: Drozdka w Underhand Chop (19,14 sek.) oraz Krystiana Kaczmarka w Single Buck (13,29 sek.)

Oskar Rataj

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.