SZER. WOJCIECH KOWALCZYK Z DRUGIM MIEJSCEM W MILKO MTB MAZURY WYŚCIG PIĘCIU JEZIORA IŁAWA 2021

SZER. WOJCIECH KOWALCZYK Z DRUGIM MIEJSCEM W MILKO MTB MAZURY WYŚCIG PIĘCIU JEZIORA IŁAWA 2021

szer. Wojciech Kowalczyk z drugim miejscem w Milko MTB Mazury Wyścig Pięciu Jeziora Iława 2021

Milko Mazury MTB to cykl wyścigów kolarskich rozgrywanych pośród malowniczych mazurskich jezior. To okazja do przeżycia niezapomnianej, sportowej przygody połączonej z dobrą zabawą i zdrową rywalizacją. Pierwszy etap w tym roku odbył się w dniach 29-30.05 w Iławie. Szer. Kowalczyk, żołnierz 42 batalionu lekkiej piechoty w Morągu startował na dystansie Expert liczącym 59km. Trasa wymagająca techniki i wytrzymałości, momentami bardzo szybka, a także silna obsada zawodników. Mimo trudności Wojciech wjechał na metę drugi, z 21s stratą do zwycięzcy. Maj dla szer. Kowalczyka był wymagającym miesiącem startów, Iława to jego trzeci pod rząd weekend startowy. Jednak już w czerwcu wraca na szkolenia do 42blp.

„Sport to dla mnie sposób na realizację siebie i spełnianie marzeń, jest to związane z wieloma wyrzeczeniami jak i życiu w ciągłym biegu. Kolarstwo trenuję już od 7 lat. Przez ten czas zdążyłem osiągnąć kilka sukcesów (tydzień temu zająłem również 2 miejsce Open na wyścigu Mazovia MTB w Legionowie) , a na pewno spełnić wiele marzeń. Z roku na rok mój poziom sportowy wzrasta, wszystko za sprawą zdrowo przemyślanego treningu. Obecnie łączę studiowanie z trenowaniem, a w krótce także z pracą. W tym wszystkim znajduję również czas na terytorialną służbę wojskową w 42blp w Morągu, poznałem tutaj wielu wspaniałych ludzi, z którymi wspólnie się szkolimy, aby cały czas być w gotowości bojowej i służyć lokalnej społeczności.” – komentuje szer. Wojciech Kowalczyk

Dowódca 42blp ppłk Maciej Rypiński skomentował osiągnięcia naszego żołnierza:

„Wojtka poznałem kilka lat temu, zanim 4 Warmińsko – Mazurska Brygada Obrony Terytorialnej zaczęła budować swoją formację i żaden z Nas nie myślał, że nasze drogi połączy jeszcze służba w Wojskach Obrony Terytorialnej. Wielokrotnie stawaliśmy na starcie i rywalizowaliśmy na prestiżowych zawodach w kolarstwie górskim MTB, które co roku odbywają się w naszym regionie – w Wyścigu Pięciu Jezior w Iławie, w Maratonie MTB w Suszu, w Pasłęku, w cyklu Cisowianka Mazowia MTB i Milko Mazury MTB oraz wielu innych. Gratuluję Wojtkowi ostatniego wyniku, ponieważ wiem z jak doskonałymi, doświadczonymi zawodnikami przyszło mu się zmierzyć. Prawdą jest, że nawet amatorski sport obarczony jest ogromnym poświęceniem i pracą jaką należy wykonać. W sportach amatorskich możemy w pewnym stopniu liczyć na pomoc sponsorów, lecz często zawodnik sam dla siebie jest trenerem, dietetykiem i serwisantem. Musimy być organizatorami swojego czasu, który dzielimy pomiędzy nauką, pracą, dla znajomych dla rodziny i oczywiście trening – a gdy przychodzi weekend pakujemy rower i jedziemy na zawody. Od pewnego czasu można zauważyć czy to w kolarstwie, biegach czy innych sportach, granica pomiędzy sportem amatorskim a wyczynowym zaczyna się zacierać, tak wysoki poziom przygotowania zawodników obserwujemy. Posiadanie jakiejkolwiek pasji i jej rozwijanie nadaje sens naszemu życiu. Uprawianie sportu hartuje w nas ducha walki i wojownika, wzmacnia nasz organizm. Stajemy się bardziej wytrzymali na zmienne warunki atmosferyczne, odporni na ból fizyczny i zmęczenie, łatwiej wychodzi nam się ze strefy komfortu. To idealne predyspozycje które żołnierz wykorzysta w swoim szkoleniu, a także w działaniach bojowych. Wojtkowi, życzę dalszych sukcesów sportowych, sukcesów w życiu prywatnym a także szkoleniowych jako żołnierzowi”.

W szeregach 42 batalionu lekkiej piechoty służbę pełnią również inni utytułowani żołnierze którzy uprawiają sporty wytrzymałościowe, siłowe, triatlon, strzelectwo, sztuki walki, są trenerami personalnymi. Stanowią ogromną wartość szkoleniową batalionu.

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.