UKS VICTORIA MORĄG NA OLSZTYN CUP 2016

Pierwszy weekend grudnia zawodnicy UKS Victoria ponownie spędzili  pracowicie. Tym razem wystartowali w Międzynarodowym turnieju w taekwondo olimpijskim Olsztyn Cup 2016.

Były to zawody rankingowe Polskiego Związku Taekwondo Olimpijskiego a zawodnicy zbierali już punkty na 2017 rok. Przez dwa dni zawodów hala Urania w Olsztynie gościła ponad 500 zawodników z kategorii młodzika, kadeta, juniora i młodzieżowca.

4UKS Victoria Morąg w zawodach reprezentowało 9 zawodników: młodzicy: Justyna Konieczna, kadeci: Radosław Maj, Helena Lotarska, Michał Mikulski, Adam Zawadzki, Janek Adamczyk, młodzieżowcy: Julia Lubiecka, Karolina Ziejewska, Patryk Radliński. Zawodnicy w Olsztynie wystartowali pod opieką Grzegorza Iwańca.

Niestety pierwszy dzień zawodów pokazał, że nasi kadeci przyjechali do Olsztyna po naukę i to bardzo bolesną naukę. Wszyscy startujący odpadli już po pierwszych walkach, pocieszeniem jedynie może być fakt, że aż 3 naszych zawodników: Helena Lotarska, Jan Adamczyk i Adam Zawadzki startowali po raz pierwszy w kategorii kadet, po przejściu z kategorii młodzik więc byli najmłodsi w swoich kategoriach. Podjęli wyzwanie i pojechali do Olsztyna po naukę a do następnych zawodów będą dużo lepiej przygotowanie ze świadomością jak wysoki poziom jest w kategorii wiekowej kadet. Przed nimi jeszcze 3 lata startów w tej kategorii, więc mają sporo czasu, żeby przywozić medal z najważniejszych imprez w Polsce.

2Drugi dzień zawodów również nie rozpoczął się zbyt dobrze, bo od przegranej Julii Lubieckiej z zawodniczką gospodarzy Startu Olsztyn, Oliwią Krajewską. Trzeba przyznać, że Oliwia byłą w doskonałej formie po niedawnym udziale w Mistrzostwach Świata Juniorów, które odbywały się w Kanadzie.

Później jednak było już tylko lepiej. Medal brązowy zdobyła nasza utalentowana młodziczka Justyna Konieczna, na brązie swoją rywalizację zakończyła Karolina Ziejewska, która mogła sięgnąć znacznie wyżej. Podczas wyrównanej walki o wejście do finału z zawodniczką MUKS Białe Tygrysy Jarocin, Anną Zbawioną o zwycięstwie miała zadecydować dogrywka.Kolejna runda nie przyniosła jednak rozstrzygnięcia, więc zgodnie z regulaminem w takim wypadku decydują małe punkty ze wszystkich rund ( kopnięcia, które nie zostały zaliczone ze względu na zbyt mała siłę). Niestety w tym elemencie lepsza okazała się Zbawiona, nasza Karolina zakończyła rywalizację na 3 miejscu. Najlepszy po raz kolejny okazał się Patryk Radliński, który zaliczył bardzo dobry występ. Po wyeliminowaniu z zawodów Michała Dudy z AZS AWF Warszawa, jak burza przeszedł do finału w którym zmierzył się z Wiktorem Podgórskim z Legionowskiej Akademii Sportów Walki. W finale po dosyć ciężkim początku walki, Patryk wszedł w końcu na swoje obroty i zaczął systematycznie powiększać swoją przewagę co pozwoliło mu zdobyć złoty medal Pucharu Polski!

Tekst i foto: UKS Victoria Morąg

 

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.