VICTORIA MORĄG NA PUCHARZE POLSKI TAEKWONDO

Rewelacyjna postawa naszego zawodnika podczas Pucharu Polski w Ostrowcu Świętokrzyskim!

Zawodnicy klubu Victoria Morąg: Jan Adamczyk i Adam Zawadzki, w dniu 9 marca wystartowali w bardzo mocno obsadzonym Pucharze Polski, który jednocześnie był eliminacją do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży, która odbędzie się już w maju!

Zawody w Ostrowcu Świętokrzyskim miały bardzo liczną  obsadę, wystartowało 380 kadetów z całej Polski. Konkurencja była bardzo duża a do finału Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży kwalifikuje się jedynie 180 zawodników. W tym turnieju rewelacyjnie spisał się  zawodnik z Morąga – Adam Zawadzki, który w pięknym stylu wygrał 3 walki.

W pierwszej walce zmierzył się z Cezarym Trzcielińskim z Jarocina. Morążanin pięknie taktycznie poprowadził swój pierwszy pojedynek i dosłownie rozgromił rywala, wygrywając przed czasem 43:8, w następnej walce Adam spotkał się z zawodnikiem z Sierpca Kamilem Okraszewskim, tutaj również było widać dominację morąskiego zawodnika, walka tylko do połowy pierwszej rundy była wyrównana. Później Adam zdecydowanymi atakami pokazał przeciwnikowi, kto rządzi na macie, ta walka również zakończyła się przed czasem wygraną zawodnika Victorii 38:15.

W kolejnej walce Zawadzkiemu przyszło się zmierzyć z Oliwierem Machowskim ze Startu Olsztyn, walka była bardzo wyrównana, pomimo licznych ataków i kontrataków żaden z  zawodników nie mógł zdobyć punktu. Pod koniec trzeciej rundy zrobiło się nerwowo i wtedy zawodnik z Olsztyna popełnił błąd tracąc tym samym 1 punkt.

Adamowi, do końca walki udało się utrzymać korzystny rezultat i ostatecznie wygrał walkę 1:0, tym samym awansując do półfinału. W walce półfinałowej zawodnik z Victoria Morąg zmierzył się z Miłoszem Ziółkowskim z AZS AWF Warszawa. Zawodnik walczył bardzo ambitnie i wszelkim sposobami próbował przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę, jednak w tym dniu zawodnik z Warszawy dysponował bardzo dobrą formą, ostatecznie walka zakończyła się jego wygraną wynikiem 18: 34. Jednak po bardzo dobrych pojedynkach Adam wywalczył brązowy medal podczas Pucharu Polski!

Kolejny zawodnik z Morąga – Jan Adamczyk walczył z zawodnikiem z Opola. Niestety pomimo ambitnej postawy Janka, walka zakończyła się jego przegraną, tym samym musiał pożegnać się z dalszym udziałem w turnieju.

 

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.