W DRUGIEJ LIDZE ŻARTY SIĘ SKOŃCZYŁY… SOKÓŁ-POGOŃ 0:1

W meczu 3 kolejek rozgrywek II ligi Sokół przegrał na własnym boisku z Pogonią Siedlce 0:1.

Po porażce w poprzedniej kolejce z Górnikiem Polkowice, trener Sokoła Piotr Jacek dokonał 3 zmian w podstawowym składzie. W miejsce Kacpra Derenia, Pawła Brzuzego i Dawida Wolnego, od pierwszej minuty zagrali Krzysztof Wicki, Rafał Siemaszko i debiutujący w Sokole Maciej Dampc.

Początek meczu miał wyrównany przebieg, lecz to ostródzianie groźniej atakowali. Już w 3 minucie pressing z naszej strony, po którym nastąpił odbiór piłki w środku pola, Piotr Okuniewicz wypuszcza Rafała Siemaszkę, ale w porę z bramki wybiegł bramkarz Pogoni i zażegnał niebezpieczeństwo. 10 minut później zgranie Kamila Zalewskiego do Rafała Siemaszki, a ten mimo asysty obrońców strzela minimalnie obok słupka. Pogoń konstruowała swoje akcje głównie prawą stroną boiska, a spore zamieszanie robiły pojedynki Ismaela Baidoo. I to właśnie po podaniu Ghańczyka z 17 metrów strzelał Piotr Marciniec, ale pewnie bronił Błażej Niezgoda. W 27 minucie ładna dwójkowa akcja Siemaszko-Okuniewicz, lecz ten drugi będąc w dobrej sytuacji nieczysto trafia w futbolówkę. 7 minut później prostopadła piłka od Piotra Marcińca do Baidoo, ten mija Błażeja Niezgodę i z ostrego kąta trafia w poprzeczkę. Tuz przerwą mieliśmy najlepszą okazję do otwarcia wyniku. Dośrodkowanie z rzutu wolnego Kamila Zalewskiego i niepilnowany na 3 metrze Maciej Dampc strzela z głowy nad poprzeczką.

TABELA III LIGI

W przerwie spotkania trener Sokoła dokonał jednej zmiany. W miejsce Karola Żwir wszedł Paweł Brzuzy. I już w pierwszej akcji 2 połowy Rafał Siemaszko po zgraniu Piotra Okuniewicza trafił do siatki, jednak w momencie podania był na spalonym i bramka słusznie nie została uznana. W 49 minucie goście objęli prowadzenie. Fatalny błąd naszego obrońcy Macieja Dampca, który przy wyprowadzaniu piłki stracił ją na rzecz piłkarza Pogoni, Kamil Walków wyłożył ją Piotrowi Marcińcowi, a ten płaskim strzałem skierowuje piłkę do siatki. 2 minuty później ponownie strata naszych piłkarzy, ale tym razem obok słupka strzelał Marcin Kozłowski. W 56 minucie atomowym uderzeniem z 17 metrów popisał się Paweł Brzuzy, lecz futbolówka poszybowała nad poprzeczką bramki Pogoni. Sokół osiągnął przewagę i dążył do zdobycia bramki. W 62 minucie centra z rzutu wolnego Tomasza Gajdy i Rafał Siemaszko z 4 metrów strzela nad poprzeczką. W kolejnej akcji zza pola karnego uderzał Tomasz Gajda, lecz mimo rykoszetu piłka znalazła się w rękach Rafała Misztala. Mimo gry na 3 napastników w ostatnich 10 minutach meczu, nie udało się nam zdobyć i mecz zakończył się naszą porażką.

Szkoda tej porażki, bo w przebiegu meczu nie byliśmy stroną gorszą. Stworzyliśmy sobie więcej groźnych sytuacji, lecz podobnie jak w Polkowicach, zabrakło precyzji. I analogicznie do meczu z Górnikiem tracimy bramkę po indywidualnym będzie naszego piłkarza. Przed nami tydzień ciężkiej pracy, analizy spotkania, wyciągnięcia wniosków i kolejne trudne spotkanie. Tym razem udamy się do Grudziądza na mecz ze spadkowiczem z I-ligi Olimpią.

Sokół Ostróda – Pogoń Siedlce 0:1 (0:0)

Bramka: Piotr Marciniec 49

Sokół: 1. Błażej Niezgoda – 20. Michał Zimmer, 5. Krzysztof Wicki, 31. Maciej Dampc (83, 30. Dawid Wolny), 6. Adam Dobosz – 8. Karol Żwir (46, 7. Paweł Brzuzy), 14. Tomasz Gajda, 15. Kamil Zalewski, 11. Konrad Andrzejczak – 21. Piotr Okuniewicz, 27. Rafał Siemaszko (89, 77. Wojciech Kalinowski)

Pogoń: 12. Rafał Misztal – 5. Sebastian Krawczyk, 15. Piotr Pierzchała, 18. Ivan Očenáš, 28. Marcin Kozłowski I – 11. Ishmael Baidoo (68, 77. Eryk Więdłocha), 4. Oskar Sewerzyński, 8. Tomasz Margol (74, 31. Bartosz Brodziński), 7. Piotr Marciniec (81, 93. Krzysztof Kołodziej), 23. Franciszek Wróblewski – 9. Kamil Walków (68, 22. Maciej Górski)

Żółta kartka: Ivan Očenáš 85

Sędzia: Piotr Urban (Warszawa)