WYMARZONY POCZĄTEK NIE WYSTARCZYŁ. SOKÓŁ-WIGRY 1:3

W meczu 21 kolejki eWinner 2 ligi Sokół przegrał na własnym boisku z Wigrami Suwałki 1:3.

Mecz nie mógł się dla nas lepiej otworzyć, gdyż już w 40 sekundzie „Trójkolorowi” objęli prowadzenie. Składna i szybka akcja, po której Kamil Kurowski wypuścił Ernesta Słupskiego, a ten wbiegł w pole karne i mimo ostrego kąta zdołał pokonać Hieronima Zocha. Piłkarze Sokoła z prowadzenia cieszyli się zaledwie 7 minut. Piłkarze Wigier wyszli z kontrą, po której Mariusz Rybicki wypuścił Mateusza Lewandowskiego, a ten w sytuacji sam na sam pokonał naszego bramkarza. Podopieczni Grzegorza Mokrego poszli za ciosem i w 13 minucie byli na prowadzeniu. Mariusz Rybicki zdecydował się na strzał z okolic narożnika pola karnego, futbolówkę sparował Dominik Kąkolewski, dobiegł do niej Patryk Mularczyk, dograł na 5 metr do Mikołaja Łabojko, a ten płaskim strzałem trafił do siatki.

TABELA II LIGI

Druga połowa mogła rozpocząć się w ten sam sposób co pierwsza, lecz tym razem precyzji zabrakło Dawidowi Wojtyrze. W 68 minucie jedna z nielicznych składnych kontr Sokoła, Sebastian Rugowski dograł do Jakuba Mysiorskiego, ten przedłużył do Mateusza Sobotki, którego strzał obronił jednak bramkarz Wigier. 11 minut później goście podwyższyli swoje prowadzenie. Wprowadzeni w drugiej połowie zawodnicy Wigier rozgrali składną akcję, Denis Gojko wpuścił Kacpra Michalskiego, który wyłożył piłkę Dawidowi Krzyżańskiemu, a ten z kilku metrów ustalił wynik meczu. W końcówce meczu Patryk Skórecki i Łukasz Święty strzałami z dystansu starali się zdobyć bramkę kontaktową, ale udanymi interwencjami popisywał się Hieronim Zoch.

Sokół Ostróda – Wigry Suwałki 1:3 (1:2)

Słupski 1’ – M. Lewandowski 8’, Łabojko 13’, Krzyżański 79’.

Sokół: 33. Dominik Kąkolewski – 5. Szymon Dowgiałło (74, 11. Jakub Żyznowski), 31. Ernest Dzięcioł, 4. Jan Klimek, 23. Karol Turek (61, 17. Filip Dymerski) – 9. Sebastian Rugowski, 29. Sebastian Rogala (73, 19. Łukasz Święty), 8. Kamil Kurowski, 10. Patryk Skórecki, 7. Ernest Słupski (28, 16. Jakub Mysiorski) – 22. Dawid Wojtyra (61, 27. Mateusz Sobotka).

Wigry: 30. Hieronim Zoch – 23. Bojan Gvozdenović (66, 26. Kacper Michalski), 5. Michał Ozga, 2. Tomasz Lewandowski, 3. Rudinilson, 25. Elso Brito – 22. Mateusz Sowiński (76, 18. Dawid Krzyżański), 6. Mikołaj Łabojko, 11. Patryk Mularczyk (66, 8. Bartłomiej Babiarz), 10. Mariusz Rybicki (67, 90. Denis Gojko) – 17. Mateusz Lewandowski (83, 97. Michał Żebrakowski).

żółte kartki: Dzięcioł, Mysiorski (Sokół) – T.Lewandowski (Wigry).

sędziował: Piotr Rzucidło (Warszawa).

Kolejne spotkanie Sokół rozegra w sobotę 5 marca. Na boisku w Elblągu zmierzymy się wówczas w miejscową Olimpią. Początek meczu o godz. 18:00.

źródło: sokolostroda.com