ZAWODNICY UKS VICTORIA MORĄG NA PUCHARZE POLSKI W OLECKU

Zawodnicy UKS Victoria Morąg do Olecka na Puchar Polski P1 pojechali w 6 osobowym składzie: młodzicy: Justyna Konieczna, Olaf Wyszomirski oraz kadeci: Jan Adamczyk, Arkadiusz Januszkiewicz, Helena Lotarska, Adam Zawadzki.

Niestety na zawodach zabrakło kontuzjowanej juniorki Kornelii Kozak. Kadeci na Puchar Polski pojechali głównie po doświadczenie. Wszyscy wymienieni  powyżej są z najmłodszego rocznika, więc ten rok jest dla nich rokiem zbierania doświadczeń.

Najlepiej z naszych kadetów zaprezentował się Arkadiusz Januszkiewicz, który pierwszą walkę z zawodnikiem gospodarzy Konradem Kamińskim z LUKS Hidori Olecko wygrał aż 21:0. Niestety już w kolejnej walce uległ na punkty zawodnikowi z Warszawy. Reszta naszych kadetów odpadła już po pierwszych walkach

Rewelacyjnie za to spisała się młodziczka Justyna Konieczna, która w walce półfinałowej wygrała z Agnieszką Łapińską z KS Medyk Łomża 27:14 a w finale rozgromiła Karinę Witkowską z KS Tygrys Kętrzyn 29:12. Zdobyła tym samym złoty medal! Był to jedyny medal klubu z Morąga podczas tych zawodów, ale za to z najcenniejszego kruszcu.

Mimo tak wielu porażek zawody były udane. Najmłodsi zawodnicy dopiero się uczą a taki turniej jest doskonałą nauką, gdzie wychodzą elementy nad którymi każdy z nich musi szczególnie popracować. Najważniejsze, że walczyli do końca i próbowali zmienić przebieg pojedynku na swoją korzyść, a to dobra prognoza na przyszłość. Jeżeli jeszcze za tym pójdzie systematyczna praca to każdy z nich może w przyszłości wygrywać duże turnieje.

Klub cieszy się z sukcesu Justyny Koniecznej, która jest zawodniczką systematyczną i pracowitą, a w ostatnich miesiącach nie mogła ćwiczyć ze względu na stan zdrowia. Widać jednak, że wcześniejsza systematyczna praca na treningach przyniosła efekty, a przymusowa przerwa nie przeszkodziła w zaliczeniu przez Justynę doskonałego występu i zdobycia złotego medalu.

Źródło: UKS Victoria Morąg