ZAWODNICY UKS VICTORII MORĄG NA MIĘDZYNARODOWYM PUCHARZE POLSKI W NOWYM SĄCZU

W październikowy weekend kadeci z Victoria UKS Morąg przebywali na zawodach w Nowym Sączu. Były to zawody rankingowe Polskiego Związku Taekwondo Olimpijskiego.

W Międzynarodowym Pucharze Polski wzięło udział 300 zawodników z Polski, Słowacji, Czech, Ukrainy oraz Węgier. Nasi młodzi adepci taekwondo do Nowego Sącza pojechali zdecydowanie po naukę.

Jako pierwszy Adam Zawadzki walczył z Damianem Ferletjak, zawodnikiem z Kadry Słowacji. Do połowy drugiej rundy walka ze Słowakiem była bardzo wyrównana, jednak później dało o sobie znać większe doświadczenie przeciwnika, który ostatecznie wygrał walkę przewagą punktową.

Po Adamie na matę wyszła Julia Siejka, która walczyła w kategorii do 47 kg i po zaciętej walce wygrała z zawodniczką z Torunia. Niestety w drugiej walce uległa swojej przeciwniczce z Jarocina.

Dobrze spisała się również Helena Lotarska, która z przeciwniczką z Bełżyc toczyła wyrównany pojedynek przez 3 rundy. Walka zakończyła się remisem 10:10 o przegranej Heleny zadecydowała dopiero dodatkowa 4 runda, w której niestety straciła punkt i przegrała.

Na matę tego dnia wychodzili jeszcze Jan Adamczyk, który walczył z zawodnikiem z Ostrowca Świętokrzyskiego, Michał Mikulski, który walczył z zawodnikiem ze Zgorzelca oraz Radek Maj z zawodnikiem z Olsztyna. Niestety wszyscy nasi zawodnicy zakończyli swoje starty już po pierwszej walce.

UKS Victoria Morąg dziękuje Burmistrzowi Morąga za dofinansowanie wyjazdu na Międzynarodowy Puchar Polski do Nowego Sącza.

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.