W PUCHARZE POLSKI ZAWODNICY VICTORII MORĄG ZDOBYLI 3 BRĄZOWE MEDALE I 1 SREBRNY

Międzynarodowym Pucharem Polski – Wielkopolska Cup 2017 Victoria Morąg zakończyła sezon startowy w tym roku. Na turniej do Kórnika w większości pojechali kadeci, którzy w okresie wakacji swoje umiejętności będą doskonalić na obozach w Pucku i Olsztynie. Turniej w Kórniku był turniejem rankingowym Polskiego Związku Taekwondo Olimpijskiego P1, gdzie zawodnicy zbierają punkty, co przekłada się później na powołania do reprezentacji na Mistrzostwa Świata i Europy. Podczas turnieju Wielkopolska Cup oprócz zawodników z Polski taekwondocy z Victorii mogli zmierzyć się również z zawodnikami z Białorusi i Niemiec.

Jedyną młodziczką, która pojechała na ten turniej była Justyna Konieczna, która pierwszą walkę wygrała w bardzo ładnym stylu 12:1 z Kingą Grygiel z Jarocina. Jednak kontuzja kolana, spowodowała wycofanie Justyny z turnieju, który po jednej wygranej walce zakończyła na III miejscu.

Brązowe medale zdobyli również Michał Mikulski i Michał Nadziak. Ten drugi zawodnik walczył z Białorusinem Mikalai Navumenka, jednak nie zdołał pokonać przeciwnika i swój start zakończył na III miejscu. Bardzo dobrą walkę stoczył również Adam Zawadzki chociaż przeciwnik z Poznania okazał się mocniejszy. Najlepiej z morąskich zawodników zaprezentowała się Julia Siejka. Zawodniczka pierwszą walkę wygrała w bardzo ładnym stylu z Julią Kondek z UKS 10 Bydgoszcz 24:15. W drugiej zmierzyła się z Weroniką Czarnecką z KS Rapid Śrem. Tę walkę Julka wygrała aż 31:7. W finale z Nicole Firek, reprezentantką Częstochowy, Julce już nie szło tak dobrze i niestety górą okazała się jej rywalka. Zawodniczka pokazała, że ma serce do walki, ale jeszcze trzeba ciężko popracować na treningu nad techniką.

Turniej Wielkopolska Cup zakończył się dla Victorii Morąg 3 brązowymi medalami oraz 1 srebrnym. Wyjazd dofinansował burmistrz Morąga.