ZAWODY KONNE W PACÓŁTOWIE ZA NAMI

Dnia 24 czerwca 2018 roku na terenie Ośrodka Jeździeckiego w Pacółtowie (Gmina Grunwald) odbyły się regionalne zawody jeździeckie w skokach przez przeszkody, których patronem honorowym był Starosta Ostródzki.

Zawody konne w Pacółtowie jak co roku, dedykowane były zarówno doświadczonym jeźdźcom, jak również tym początkującym. Tradycyjnie wydarzenie to zgromadziło szerokie grono jeźdźców z regionu Warmii i Mazur. W rywalizacji wzięli udział jeźdźcy w różnym wieku, a na najlepszych czekały nagrody pieniężne, kotyliony oraz puchary ufundowane przez władze Starostwa. W ramach zawodów zostało rozegranych siedem konkursów o zróżnicowanym poziomie trudności. Najwyższy rangą konkurs klasy N (120 cm) rozegrany został o Puchar Starosty Ostródzkiego. Do rywalizacji w tym najtrudniejszym, a jednocześnie najbardziej prestiżowym konkursie, stanęło 11 par z których najlepsza okazała się Natalia Palmowska na koniu Jackpot Van’t Zonneveld.
Oprócz podziwiania sportowej rywalizacji, podczas wydarzenia można było zaopatrzyć się w sprzęt na stoiskach z akcesoriami jeździeckimi, zwiedzić zabytkowy, pięknie odnowiony Pałac w Pacółtowie oraz przylegający do niego park, a także skosztować przysmaków w pałacowej restauracji.
Tekst/Foto: Katarzyna Schillak

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.