RUSZA SEZON NA MEDALE OSTRÓDZKICH KARATEKÓW

Grupa zawodników z ostródzkiego klubu Kyokushin Karate pojechała do Kątów Wrocławskich na turniej Ichiban Cup. Osiągnęli świetne rezultaty mając na uwadze dużą konkurencję – w zawodach startowało 400 karateków z 11 krajów oraz 43 klubów.

Najbardziej utytułowana, startująca w seniorach Natalia Stachowicz przywiozła złoty medal i możemy o tym pisać bez większych emocji, ponieważ po przerwie w startach, wróciła już do pełni formy i kosi medale właściwie przy każdej nadarzającej się okazji. W jej przypadku jest to standard jaki miał miejsce przed ponad rocznym rozbratem z karate.

Medale wywalczyli też Maciej Adamczyk, Igor Witkowski i Natalia Włodarska. Pierwszemu z nich zawieszono srebrny kruszec na szyi, a pozostała dwójka stanęła na najniższym stopniu podium. Te medale muszą smakować ”znakomicie” mając na uwadze wysoki poziom zawodów.

Cztery medale na prestiżowym turnieju pokazują jasno, że ostródzki klub nie tylko szkoli w sztuce walki młodych prospektów, zaszczepia też w nich gen rywalizacji. To szczególnie cieszy, ponieważ wyuczona cecha pokonywania strachu z pewnością przyda się w dorosłym życiu młodych karateków.

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.