CO POWINNY ZAWIERAĆ TABLETKI NA ALERGIĘ BEZ RECEPTY?

Alergia to coraz powszechniejsza dolegliwość, z którą zmagają się zarówno dzieci, jak i dorośli. Męczący katar, a także łzawiące oczy to główne objawy pojawiające się tuż po kontakcie z alergenem, którym najczęściej są pyłki, ale również roztocza kurzu, sierść zwierząt, a także niektóre pokarmy.

 

 

W celu złagodzenia nieprzyjemnych objawów warto zaopatrzyć się w odpowiednie leki np. w postaci łatwych do połknięcia tabletek bez recepty. Po jakie jednak preparaty warto sięgać?

Jakie tabletki na alergię bez recepty?

Jeśli chodzi o tabletki na alergię bez recepty, to najczęściej stosowane są leki przeciwhistaminowe I lub II generacji, przy czym obecnie stosuje się przede wszystkim drugi typ leków ze względu na występowanie mniejszej ilości skutków ubocznych. Tabletki II generacji bez recepty zawierają najczęściej w swoim składzie takie substancje jak loratadyna oraz ceteryzyna. Czym jednak różnią się one między sobą?

Tabletki na alergię z loratadyną

Loratadyna służy przede wszystkim do zwalczania nieprzyjemnych objawów alergicznego zapalenia błony śluzowej nosa. Wspomniana substancja sprzyja rozszerzaniu oskrzeli, zmniejszając tym samym swędzenie błony śluzowej nosa. Dzięki temu dochodzi do zmniejszenia obrzęku oraz ilości wydzielanego śluzu, co w widoczny sposób ułatwia proces oddychania. Loratadyna w żaden sposób nie przenika do ośrodkowego układu nerwowego, przez co nie wywołuje uczucie senności, dlatego tez po jej przyjęciu można w bezpieczny sposób prowadzić pojazdy.

Tabletki na alergię z cetyryzyną

Cetyryzyna to substancja, która przeciwdziała powstawaniu reakcji alergicznych poprzez blokowanie łączenia się histaminy z jej receptorami. W efekcie dochodzi do zahamowania takich pojawiających się objawów jak świąd, obrzęk oraz zaczerwienienie. Tabletki zawierające w swoim składzie cetyryzynę przyjmuje się raz na dobę, ponieważ mają one przedłużone działanie, którego efekt widoczny jest już po upływie około godziny. Niewątpliwą zaletą cetyryzyny jest fakt, iż substancja ta nie powoduje zwiększenia łaknienie oraz wzrostu masy ciała, a do tego nie działa usypiająco jak większość leków pierwszej generacji.

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.