CZY ZŁOTA BRANSOLETKA TO PREZENT NA KAŻDĄ OKAZJĘ?

Wybór odpowiedniego prezentu wymaga czasu i znajomości danej osoby. Istnieją jednak pewne uniwersalne podarunki, które przypadną do gustu praktycznie każdemu – zwłaszcza miłośnikom wszelkich błyskotek. Biżuteria stanowi znakomity prezent zarówno dla kobiet i mężczyzn; bardzo ważne jest dopasowanie danego akcesorium do stylu czy charakteru osoby, którą mamy zamiar obdarować tego rodzaju drobiazgiem. Złota bransoletka uchodzi za ponadczasowy upominek; niezależnie od upływu czasu czy zmiany trendów, ten rodzaj ozdoby zawsze pozostaje w kręgu zainteresowań wszystkich pasjonatów mody i ciekawych dodatków. Co więcej, wiele osób uważa biżuterię za inwestycję. Złota bransoletka może posiadać wartość materialną i sentymentalną, stanowiąc przy tym pamiątkę przekazywaną z pokolenia na pokolenie.

Złota bransoletka – klasyka w błyszczącej oprawie

Choć biżuteria ze złota uważana jest za jedną z najdroższych, w rzeczywistości cena w dużej mierze zależy od próby stopu – im większa zawartość kruszcu, tym bransoletka jest droższa. Obecnie wyróżniamy kilka rodzajów złota, między innymi żółte, białe czy różowe. Kupując złotą biżuterię, zwróć uwagę na próbę stopu, która powinna być odciśnięta w formie niewielkiej, praktycznie niezauważalnej pieczątki na ozdobie czy w opisie przedmiotu. Ewentualnie zawieszona jest na dołączonej do przedmiotu papierowej zawieszce. Aktualnie wyróżniamy sześć podstawowych prób złota:

  • 960 → pierwsza próba
  • 750 → druga próba
  • 585 → trzecia próba
  • 500 → czwarta próba
  • 375 → piąta próba
  • 333 → szósta próba

Im wyższa próba złota, tym więcej trzeba zapłacić za biżuterię. Nie oznacza to, że by podarować komuś złoto, należy jedynie oscylować wokół pierwszej czy drugiej próby. Najczęściej spotykaną próbą jest trzecia, określana numerem 585. W sklepie Murrano znajdują się złote bransoletki wszystkich prób, dzięki czemu każdy klient jest w stanie znaleźć prezent adekwatny do obranego budżetu.

Zasady wyboru biżuterii na prezent

By nieco ułatwić sobie zadanie, jakim są poszukiwania idealnej bransoletki na prezent, należy zwrócić uwagę na kilka ważnych aspektów, które mogą przydać się w podjęciu ostatecznej decyzji. Po pierwsze – czy złota bransoletka ucieszy osobę, którą planujemy obdarować? Jeżeli nie jesteśmy co do tego pewni, zawsze możemy skorzystać z porady bliższych znajomych tej osoby. Równie ważne jest określenie własnego budżetu, jaki jest się w stanie przeznaczyć na prezent. Kwota pomaga uściślić poszukiwania do kilku lub kilkunastu pozycji, nie zaś kilkuset. Po dokonaniu zakupu, należy zadbać o odpowiednim zapakowaniu prezentu. Wiele sklepów oferuje taką usługę w cenie, dodatkowo dołączając opcję grawerunku tabliczki z życzeniami, przyklejanej do wnętrza pakunku. Złota bransoletka to znakomity prezent na każdą okazję – można nią obdarować nie tylko kobiety, lecz także mężczyzn czy dzieci. Ten uniwersalny upominek świetnie sprawdza się każdemu, kto tylko lubi wyróżniać się z tłumu błyszczącymi dodatkami.

Złota bransoletka może stać się niezwykle osobistym symbolem

Złote bransoletki od zawsze coś symbolizowały – niektórzy wierzyli, że chronią one przed nieszczęściem, inni dzięki nim wyrażali swój wysoki poziom życia. Do wielu modeli bransolet dołączane są zawieszki czy charmsy, symbolizujące szczęście, miłość, przyjaźń czy zaufanie. Jeżeli chcesz nadać bransoletce indywidualnego charakteru, wystarczy że wybierzesz symbol, który według ciebie najbardziej pasuje do osobowości obdarowywanego. Możliwości jest naprawdę wiele, dzięki czemu na pewno znajdziesz element świetnie opisujący ukochaną bądź ukochanego.

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.