CZY ZNALEZIENIE PRACY MOŻE BYĆ PROSTE? GOWORK POMOŻE CI ZNALEŹĆ ZATRUDNIENIE

Możliwości dzisiejszego świata przyspieszają każdy proces. Dotyczy to również poszukiwania zatrudnienia. Wypytywanie znajomych o polecenie ofert czy wizyty w urzędzie pracy nie są jedynymi sposobami. Większość ogłoszeń znajdziesz w internecie. Jak to zrobić?

Szukanie pracy z pomocą internetu

Można zaobserwować spadek liczby ofert pojawiających się w urzędach pracy. Nie oznacza to jednak, że zapotrzebowanie na pracowników maleje. W nadchodzącym roku osoby zastanawiające się nad zmianą miejsca zatrudnienia mogą oczekiwać nawet zwiększenia liczby dostępnych ogłoszeń w porównaniu do poprzednich miesięcy. Gdzie w takim razie szukać pracy?

Rosnące zainteresowanie pracodawców dotyczące korzystania z internetowych platform rekrutacyjnych wskazuje na specjalistyczne strony z ofertami. Jedną z nich jest znany GoWork, który gromadzi tysiące ogłoszeń i umożliwia ich przeglądanie w wygodny sposób. Jeśli zależy Ci na szybkim zatrudnieniu, zacznij poszukiwania właśnie od takich miejsc.

Ogłoszenia o pracę – jak przyspieszyć poszukiwania?

Wielogodzinne przeglądanie ofert, które Cię nawet nie interesują, jest nużące i potrafi zniechęcić do poszukiwań. Istnieją jednak pewne narzędzia przyspieszające cały proces. Jeśli Twoje oczekiwania są sprecyzowane, za pomocą filtrów na stronie GoWork znajdziesz oferty pracy dopasowane do Ciebie. Możesz sprawdzić ich działanie tutaj: https://www.gowork.pl/praca/.

Wyszukiwanie ofert nie jest ograniczone tylko przez wybór stanowiska czy lokalizacji. Oprócz tego możesz sprawdzić, czy dana firma prowadzi rekrutację, jeśli liczysz na zatrudnienie właśnie w niej.

Najskuteczniej zawęzisz liczbę wyników, decydując się na jedną z kategorii, np. inżynieria, prawo, produkcja itd. Z użyciem filtrów zaznaczysz też, czy interesuje Cię praca zdalna, czy szukasz czegoś dodatkowo. Poza tym możesz wybrać konkretny tryb pracy, wymiar etatu i rodzaj umowy.

Użycie filtrów umożliwia znalezienie ofert, które rzeczywiście Cię zainteresują. W ten sposób szukanie pracy może stać się prostsze.

Na jakie oferty pracy warto zwrócić uwagę?

Zależy Ci na szybkim znalezieniu zatrudnienia? Sprawdź, jak wygląda sytuacja na lokalnym rynku. W ten sposób zweryfikujesz, czy Twoje doświadczenie i kwalifikacje odpowiadają większości wymagań pracodawców. Zwróć uwagę na ogłoszenia o pracę z warunkami, które Cię zadowolą. Wolisz część etatu? A może interesuje Cię kontrakt B2B? Zaznacz to od razu przy wyszukiwaniu.

Do pewnego momentu miejsce zamieszkania miało kluczowy wpływ na możliwości zatrudnienia. Lokalizacja determinowała dostępność ofert pracy. Duże miasta lub całe regiony z dobrze rozwiniętym sektorem gospodarczym częściej zapewniały atrakcyjne warunki. Wiele zmieniło się, gdy na rynku pracy zaczęło pojawiać się więcej ogłoszeń z pracą zdalną.

Jeśli przeszukując oferty z Twojej okolicy, nie znajdziesz rozwiązania odpowiadającego oczekiwaniom, spróbuj z mobilnym trybem pracy. Na platformie GoWork wystarczy zaznaczyć taki filtr przed rozpoczęciem filtrowania wyników.

Znalezienie pracy będzie łatwiejsze, jeśli jasno określisz swoje wymagania i cel. Takie decyzje wpłyną na dalsze wyszukiwanie ofert.

artykuł sponsorowany

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.