MIEJ ODWAGĘ POŻEGNAĆ NADWAGĘ Z NATURHOUSE!

Otyłość – jedna z najpoważniejszych chorób cywilizacyjnych naszych czasów. Jej przyczyn jest wiele, wśród nich: czynniki genetyczne, niektóre choroby i stosowane leki.

Jednak główną i najważniejszą przyczyną powstawania otyłości są złe nawyki żywieniowe oraz brak aktywności fizycznej. Dołącz do akcji Uwaga Nadwaga i zmień siebie i swoje życie na lepsze!

 

Otyłość to nie tylko nadmiar zgromadzonej tkanki tłuszczowej w organizmie, to głównie schorzenia jej towarzyszące: zespół metaboliczny, nadciśnienie tętnicze, miażdżyca, niewydolność krążenia, cukrzyca typu II, choroby stawów, osteoporoza i nowotwory. Prowadzą one do znacznego pogorszenia komfortu życia i mogą przyczynić się do przedwczesnej śmierci. Jak im zapobiec? Zmieniając nawyki żywieniowe i ciesząc się zdrowiem swoim i bliskich.

Jak walczyć o siebie i o własne zdrowie?

Podpowiada Aleksandra Pietryszyn, dietetyk Naturhouse Ostróda.

 

1. Walka z samym sobą

W większości przypadków nadwaga jest konsekwencją prowadzonego trybu życia. Coraz częściej sięgamy po przetworzoną żywność, słodycze i brakuje nam ruchu oraz snu. Zawalczmy z tym! Podstawą zmian jest wdrożenie odpowiedniego planu żywieniowego oraz zmiana nawyków, w czym pomoże dietetyk. Dodatkowo będzie on wsparciem we wspólnej walce o nasze zdrowie. Warto skorzystać z pomocy specjalisty, bo według statystyk aż 90% diet rozpoczynanych na własną rękę kończy się fiaskiem. Dzieje się tak dlatego, że wybieramy metody niedopasowane do potrzeb naszego organizmu, trybu życia, czy preferencji smakowych. Dietetyk zadba by dieta była sycąca, smaczna i prosta w stosowaniu – uszyta na miarę potrzeb!

 

2. Badania kontrolne

Otyłość może być też skutkiem występowania schorzeń, zwłaszcza związanych z wahaniem poziomu hormonów. Należą do nich choroby tarczycy, zespół Cushinga, zespół policystycznych jajników, hiperinsulinizm. Jeśli więc obserwujesz u siebie przyrost masy ciała, bez znacznych zmian tryb życia, koniecznie wykonaj badania profilaktyczne – przestrzega dietetyk NATURHOUSE. Odpowiednia terapia zalecona przez lekarza w połączeniu z planem żywieniowym opracowanym przez dietetyka pomogą w walce ze zbędnymi kilogramami.

 

 

3. Stres

Jest jedną z głównych przyczyn powstawania otyłości. W dzisiejszych czasach przy szybkim tempie życia ciężko go uniknąć. Mało komu nie zdarza się „zajadać” smutków albo po ciężkim dniu w pracy „wymiatać” lodówki. To najkrótsza droga do nadwagi. Warto wiedzieć jak prawidłowo wypocząć oraz po jakie suplementy sięgać, by nadmiar stresu eliminować – mówi Aleksandra Pietryszyn specjalista ds. żywienia. Należy także pamiętać, że przewlekły stres i niehigieniczny tryb życia wynikający z nieprawidłowej diety mają bezpośredni wpływ na obniżenie efektywności pracy i współżycia społecznego.

 

4. Ćwicz, ćwicz, ćwicz!

Aktywność fizyczna jest niezwykle pomocna w walce z otyłością. Przede wszystkim przyspiesza metabolizm, co przyspiesza też proces spadku wagi. Ruch w połączeniu z odpowiednią dietą poprawia funkcjonowanie układu krążenia, zmniejsza ryzyko zawału i udaru, powoduje odciążenie stawów i zmniejszenie ryzyka wystąpienia osteoporozy. Udowodniono naukowo, że ludzie stosujący regularną aktywność fizyczną są mniej zestresowani i rzadziej chorują na depresję.

 

Zacznij odchudzanie od bezpłatnej konsultacji z dietetykiem

Październik Miesiącem Profilaktyki Nadwagi z NATURHOUSE! Zadbaj o zdrowie własne i bliskich! Skonsultuj swoje nawyki z naszym specjalistą. W ramach spotkania dietetyk wykona pomiary antropometryczne, badanie składu ciała oraz przeprowadzi wywiad zdrowotny i żywieniowy. Pomoże to zidentyfikować przyczyny nadmiaru kilogramów lub innych problemów zdrowotnych wynikających ze sposobu żywienia. Każdy, kto skorzysta z darmowej konsultacji w październiku, otrzyma cenne wskazówki żywieniowe, wsparcie i motywację do walki o swoje zdrowie i samopoczucie.

 

Dodatkowo w trakcie trwania kampanii ,,Profilaktyka u dietetyka” można zaprosić naszego dietetyka do szkoły lub zakładu pracy na bezpłatne prelekcje.

Nie zwlekaj! Miej odwagę pożegnać nadwagę! Zapraszamy do naszej placówki:

Centrum Dietetyczne Naturhouse

Czarnieckiego 35

14-100 Ostróda

tel. 667 042 008

e-mail: ostroda.czarnieckiego@naturhouse-polska.com

(link do e-kalendarza: https://rezerwacje.naturhouse-polska.pl/index.php/?lokalizacja=ostroda.czarnieckiego )

 

Godziny otwarcia:
Poniedziałek, Piątek: 8:00 – 16:00
Wtorek, Czwartek: 12:00 – 19:00
Środa: 8:00 – 18:00

Więcej informacji o akcji: www.uwaganadwaga.com

 

 

 

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.