OSTRÓDA DAWNIEJ I DZIŚ – STADION SOKOŁA

Kto z Was pamięta jak to dawniej wyglądało? Jednym słowem – nie najlepiej (foto poniżej)

Foto: sokolostroda.com

Nowy stadion piłkarski w Ostródzie stanął przy ul. 3 Maja, gdzie wcześniej istniał stary i zaniedbany obiekt z nasypową widownią wyposażoną w 800 krzesełek. Możliwość zwielokrotnienia pojemności dla następcy otworzyły środki z Unii Europejskiej oraz perspektywa organizacji Euro 2012 w Polsce. Ostróda liczyła na status ośrodka pobytowego dzięki infrastrukturze hotelowej i pięknemu położeniu. Sam stadion leży niecałe 100 metrów od wód Jeziora Drwęckiego.

Pierwotnie plan zakładał budowę stadionu z w pełni zadaszoną widownią dla ponad 4 tys. osób. Jednak, choć pojemność nieznacznie urosła w toku prac projektowych, z dachu nad wschodnią częścią widowni trzeba było zrezygnować. Wyjściowo szacowano bowiem, że obiekt pochłonie w granicach 25 mln zł, tymczasem projekt opiewał na kwotę ponad 32 mln zł.

Mimo rezygnacji z dachu ponad 2 tys. miejsc zadaszonych to liczba zupełnie wystarczająca dla Ostródy. Dodatkowo stadion posiada obszerny budynek administracyjny w centralnej części zachodniej widowni, zapewniając odpowiednie zaplecze dla piłkarzy Sokoła Ostróda. Co ciekawe, w praktyce stadion składa się z aż sześciu niezależnych konstrukcyjnie trybun, po trzy z zachodniej i wschodniej strony. Dysponuje sztucznym oświetleniem, na północy powstało boisko treningowe, a na południu – korty tenisowe, boisko całoroczne oraz ścianka wspinaczkowa.

Miasto, które na budowę otrzymało ponad 20 mln zł ze środków unijnych, liczyło na goszczenie jednej z reprezentacji narodowych podczas Euro 2012, jednak żadna drużyna nie zdecydowała się wybrać Ostródy. Jeszcze w 2011 rozważano organizację meczu o Superpuchar Polski na nowej arenie, jednak ten pomysł również nie został zrealizowany. Dlatego, poza meczami towarzyskimi, jedynym gospodarzem pozostaje Sokół.

 

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.