11 MARCA – NIEDZIELA BEZ HANDLU

Już w najbliższą niedzielę nie zrobimy zakupów.

Dla jednych pomysł słuszny, dla innych nie. 1 marca wszedł zakaz handlu w niedziele. Zakupy będzie można zrobić w pierwszą i ostatnią niedzielę każdego miesiąca. Jesteśmy ciekawi Państwa opinii na ten temat. Czy to dobra zmiana?

Pracuję codziennie w godzinach 9:00-17:00. Po pracy nie mam czasu robić zakupów, bowiem mam do odebrania dzieci z przedszkola. Zanim je odbiorę i wrócę do domu jest już późno… Zakupy tygodniowe zawsze zostawiałam na weekend. Najczęściej na niedzielę właśnie. Sobota jest dniem na sprzątanie, robienie prania i spędzaniu czasu z dziećmi. Nowy przepis zakazujący handlu w niedzielę jest mi bardzo nie na rękę. Często korzystaliśmy z galerii w Olsztynie, gdzie dzieci idą się bawić, a my w tym czasie z mężem na spokojnie robimy zakupy spożywcze i inne. To jest  jedyny czas w tygodniu, gdzie możemy skupić się tylko na sobie.  Nie wspomnę o rzeczach, których zwykle zapomina się przy okazji robienia zakupów. Co wtedy? – dodaje Pani Anna, spotkana przez nas w jednym z ostródzkich supermarketów.

Przypominamy:

Zakupów nie zrobisz w dniach:

marzec: 11, 18

kwiecień: 1, 8, 15, 22

maj: 13, 20

czerwiec: 10, 17

lipiec: 8, 15, 22

sierpień: 12, 19

wrzesień: 9, 16, 23

październik: 14, 21

listopad: 11, 18

grudzień: 9.

Według ustawy zwolnione z zakazu są m.in.: stacje paliw, kwiaciarnie, apteki, piekarnie, cukiernie, sklepy na dworcach i lotniskach, handel w internecie,

To tylko początek zmian jakie szykuje nam rząd. W roku 2019 mają wejść przepisy mówiące o tylko jednej niedzieli handlowej w miesiącu.

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.