JEDNA OSOBA NIE ŻYJE, OSIEM BEZ DACHU NA GŁOWĄ. TRAGICZNY POŻAR OBOK SAMBOROWA

Tragiczne wieści docierają do nas z osady Zabłocie, małej miejscowości położonej obok Samborowa.

W wyniku pożaru jedna osoba straciła życie, a osiem rodzin jest bez dachu nad głową. Akcja gaśnicza domu wielorodzinnego trwała kilka godzin – pożar był silnie rozwinięty. Na miejscu pracowały również policja i pogotowie ratunkowe. Ewakuowano wszystkich 17 mieszkańców.

Trzy osoby mieszkające na pietrze budynku strażacy ewakuowali przez okno przy użyciu drabiny. Budynek, w którym mieszkało osiem rodzin i miał jedną klatkę schodową. Ta niestety była drewniana dlatego ogień szybko się rozprzestrzeniał i mieszkańcy nie mieli jak uciec.

Spośród ewakuowanych, jedna osoba wymagała pomocy medycznej i z podejrzeniem podtrucia tlenkiem węgla została przewieziona do szpitala. Strażakom udało się również wydobyć z mieszkania na parterze 50 -letnią kobietę, której niestety, nie udało się już uratować. Kobieta zmarła.

42 strażaków gasiło płonący dom, łącznie 9 zastępów, w tym 4 zastępy JRG Ostróda oraz ochotnicy z OSP Reszki, Samborowo, Ornowo, Smykówko i Turznica.

Pożar miał swój początek w mieszkaniu na parterze, te doszczętnie spłonęło. Ogień nie dotarł do mieszkań na piętrze, ale zostały zalane podczas akcji gaśniczej. Czy i kiedy mieszkańcy będą mogli do nich wrócić zadecyduje Powiatowy Inspektorat Nadzoru Budowlanego.

Foto: Grzegorz Różański, PSP Ostróda

 

1 comments

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.