ARESZT ZA ZNĘCANIE SIĘ NAD MATKĄ

Do policyjnego aresztu trafił mężczyzna, który znęcał się nad osobą najbliższą. Zatrzymany przez policjantów Komendy Powiatowej Policji w Ostródzie to 40-letni mieszkaniec gminy Miłomłyn.

Przemoc w rodzinie to wszystkie jednorazowe lub powtarzające się umyślne działania lub zaniechania naruszające prawa lub dobra osobiste członków rodziny, a także osób wspólnie zamieszkujących lub gospodarujących, zwłaszcza narażające te osoby na niebezpieczeństwo utraty życia, zdrowia, naruszające godność, nietykalność cielesną, wolność, w tym seksualną, powodujące szkody na zdrowiu fizycznym lub psychicznym, a także wywołujące cierpienia i krzywdy moralne u osób dotkniętych przemocą. Ofiarami przemocy w rodzinie mogą być współmałżonkowie, partnerzy w związkach nieformalnych, dzieci, osoby starsze lub osoby niepełnosprawne.

W poniedziałek (14.11.22) mieszkaniec naszego powiatu, który stosował przemoc wobec swojej matki usłyszał prokuratorskie zarzuty. Czynu dopuścił się w warunkach tak zwanej recydywy, co będzie miało wpływ na zaostrzenie kary.

Z uwagi na wagę zgromadzonego materiału dowodowego policjanci wnioskowali o zastosowanie środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania, co spotkało się z aprobatą prokuratury i sądu. Krewki mężczyzna najbliższe 3 miesiące spędzi w areszcie.

Ze swojego zachowania będzie tłumaczył się przed sądem.

Dyspozycja Art. 207 kodeksu karnego przedstawia się następująco:

§ 1. Kto znęca się fizycznie lub psychicznie nad osobą najbliższą lub nad inną osobą pozostającą w stałym lub przemijającym stosunku zależności od sprawcy albo nad małoletnim lub osobą nieporadną ze względu na jej stan psychiczny lub fizyczny, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

§ 2. Jeżeli czyn określony w § 1 połączony jest ze stosowaniem szczególnego okrucieństwa, sprawca podlega karze pozbawienia wolności od roku do lat 10.

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.