BEZPIECZNE I ZDROWE LATO – OSTRÓDA 2022

BEZPIECZNE I ZDROWE LATO – OSTRÓDA 2022

W mijającym tygodniu Policyjny Klub Sportowy MAZURY realizował kolejne przedsięwzięcie zorganizowane tym razem w ramach zadania publicznego dotyczącego prowadzenia programów profilaktycznych realizowanych podczas wakacji 2022.
Przez cztery spotkania instruktorzy poszczególnych sekcji klubu prowadzili zajęcia profilaktyczno – sportowe realizując założenia autorskiego programu: ”Bezpieczne i zdrowe lato – Ostróda 2022”.
Do udziału w programie zaproszono grupę dwunastu osób, którą w dużej mierze stanowiły dzieci uczęszczające na co dzień do świetlicy „Stacyjkowo” prowadzonej przy Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Ostródzie.
W trakcie zajęć profilaktycznych mówiących o zdrowym stylu życia, wpływie sportu i negatywnego wpływu alkoholu i innych używek na nasz organizm uczestnicy mogli czynnie brać udział w zawsze żywiołowej dyskusji z prowadzącym.
Po części merytorycznej przychodził czas na zajęcia sportowe w trakcie których dzieci poznały podstawowe elementy gry w piłkę koszykową, siatkową, nożną i badmintona. Spotkania obfitowały w szereg gier i zabaw podczas których wprowadzano elementy rywalizacji i wzajemnego współzawodnictwa. Duży nacisk kładziono na zachowania „fair play”.
Niewątpliwą atrakcją będącą niespodzianką było szkolenie z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Szkolenie odbyło się w dość nietypowym miejscu, bo na pokładzie jednego ze statków kursujących po jeziorze Drwęckim.
Dużym zainteresowaniem cieszyły się zajęcia z instruktorem technik samoobrony, który zmotywował dzieci do wysiłku na matach sportowych jednej z hal Ostródzkiego Centrum Sportu i Rekreacji w Ostródzie.
Dzisiaj w ramach ostatniego dnia programu dzieci ponownie powróciły na kort badmintonowy gdzie nasi instruktorzy przygotowali dla nich mini turniej badmintona zakończony rozdaniem medali dla zwycięzców. Każdy z uczestników otrzymał pamiątkowy dyplom.
Po wspólnym podsumowaniu i wysłuchaniu wrażeń uczestników możemy zadeklarować, że to nie ostatni nasz projekt, którego podejmiemy się dla młodych odbiorców.

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.