BEZPIECZNY WYPOCZYNEK NAD WODĄ- SPOTKANIA Z OBOZOWICZAMI

W miniony weekend nad jeziorem Drwęckim odbyła się akcja edukacyjna dla dzieci wypoczywających nad akwenami powiatu ostródzkiego. Przedsięwzięcie zorganizowane zostało we współpracy ostródzkich policjantów i Mazurskiego Centrum Ratownictwa Wodnego. Spotkania odbyły się w ramach ogólnopolskiej akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” oraz policyjnych działań „Bezpieczne Wakacje 2020”.

Powiat ostródzki, położony wśród jezior i lasów, jest bardzo chętnie odwiedzany przez turystów z całej Polski. Policjanci z tutejszej komendy ogromny nacisk kładą na bezpieczeństwo podczas wypoczynku nad wodą. Policyjni wodniacy patrolują tereny jezior, sprawdzają tzw. dzikie kąpieliska i pilnują porządku w miejscach letniego wypoczynku. Prowadzą stały nadzór i kontrolę miejsc wypoczynku uczniów.

W sezonie letnim policjanci prowadzą również szereg działań profilaktyczno- edukacyjnych ukierunkowanych na bezpieczeństwo dzieci i młodzieży.

W miniony weekend nad jeziorem Drwęckim ostródzcy policjanci we współpracy z Mazurskim Centrum Ratownictwa Wodnego przeprowadzili spotkania z dziećmi wypoczywającymi nad akwenami naszego powiatu. Przedsięwzięcie zrealizowane zostało w ramach ogólnopolskiej akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” oraz policyjnych działań „Bezpieczne Wakacje 2020”. W akcji wzięła udział grupa 40 dzieci z terenu całej Polski.

Organizatorzy rozmawiali z uczestnikami o bezpiecznej kąpieli, żeglowaniu oraz zachowaniu ostrożności nad wodą. Przestrzegali również przed wchodzeniem do wody w miejscach niestrzeżonych oraz bez opieki osoby dorosłej.Dzieci miały okazję posłuchać, na czym polega praca policyjnych wodniaków oraz na własne oczy zobaczyć sprzęt jaki wykorzystują podczas służby. Ogromną atrakcją dla najmłodszych była wizyta na policyjnej łodzi. Dzieci mogły wykazać się również wiedzą podczas konkursów.

Podczas letniego wypoczynku nie można zapominać również o naszym zdrowiu, dlatego spotkania odbyły się z zachowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa. Uczestnicy stosowali maseczki ochronne oraz korzystali z płynu do dezynfekcji.

źródło: KPP Ostróda

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.