CHCIELI POMÓC WŁAŚCICIELOM AUTA NA POBOCZU. CI LEDWIE TRZYMALI SIĘ NA NOGACH

Wczoraj (03.01.2018r.) po godzinie 19:00 policjanci olsztyńskiej drogówki podczas patrolowania krajowej szesnastki na wysokości m. Podlejki zauważyli na środku pasa ruchu uszkodzone auto.

Samochód z włączonymi światłami awaryjnymi na pobocze próbował zepchnąć 25-latek. Funkcjonariusze bez chwili zastanowienia zatrzymali swój radiowóz i włączyli światła błyskowe, aby w bezpiecznych warunkach pomóc przy zepchnięciu zepsutego pojazdu.

Gdy funkcjonariusze podeszli do 25-latka od razu wyczuli od niego silną woń alkoholu. Po chwili z samochodu chwiejąc się na nogach wyszła 50-letnia kobieta. Badanie alkomatem wykazało u niej ponad 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu. Mundurowi na miejsce wezwali córkę 50-latki, aby zaopiekowała się ona samochodem.

Jak widać policyjne apele niestety nie docierają do wszystkich kierowców. Część z nich w dalszym ciągu lekceważąc obowiązujące przepisy wsiada za kierownicę , narażając siebie oraz innych na niebezpieczeństwo. Tym razem skończyło się na zatrzymaniu przez policję prawa jazdy i skierowaniem wniosku o ukaranie do Sądu Karnego przed którym nieodpowiedzialna kobieta będzie musiała wytłumaczyć się ze swojego zachowania.

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.