ĆWICZYLI DZIAŁANIE W SYTUACJACH KRYZYSOWYCH

W Zespole Szkół Zawodowych im. Sandora Petöfi w Ostródzie odbyły się ćwiczenia mające na celu doskonalenie umiejętności, a także współpracy Policji i służb ratowniczych. Jak zawsze ćwiczenia miały na celu dopracowanie procedur przewidzianych na wypadek zagrożenia bezpieczeństwa.

Tym razem scenariusz ćwiczeń zakładał wtargnięcie dwóch osób na teren szkoły, którzy dokonali uprowadzenia uczniów. Pod koniec prowadzonych przez Policję działań, na miejscu zdarzenia okazało się, że został podłożony ładunek wybuchowy.

Dzisiaj o godzinie 9.00 policjanci otrzymali informację, że podczas zajęć lekcyjnych do szkoły wtargnęło 2 napastników , którzy uprowadzili uczniów, a następnie zamknęli się w jednym z pomieszczeń. Natychmiast po potwierdzeniu tej informacji dyrekcja szkoły zrządziła ewakuację uczniów. Policjanci, którzy przyjechali na miejsce przystąpili do koordynacji tych zadań.

Po przeprowadzonej ewakuacji ostródzka Nieetatowa Grupa do Zadań Specjalnych przystąpiła do działań. Agresywni mężczyźni zostali obezwładnieni i wyprowadzeni z terenu obiektu, a poszkodowanym natychmiast została udzielona pomoc. Później do akcji wkroczyli policyjni pirotechnicy, którzy odnaleźli i zabezpieczyli pozostawiony w szkole ładunek wybuchowy.

Na szczęście były to tylko ćwiczenia zorganizowane przez Komendę Powiatową Policji w Ostródzie, Zespół Szkół Zawodowych im. Sandora Petöfi w Ostródzie i Grupę Ratownictwa PCK w Ostródzie.

Policjanci biorąc udział w tych działaniach po raz kolejny doskonalili swoje umiejętności postępowania i realizowania obowiązujących procedur i współpracy z innymi służbami oraz administratorami obiektów publicznych.

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.