KOLEJNY NIETRZEŹWY ROWERZYSTA

Wysokie mandaty karne wciąż nie odstraszają rowerzystów od jazdy rowerem pod wpływem alkoholu. Dodatkowo te nieodpowiedzialne zachowanie jest zagrożeniem nie tylko dla samego cyklisty ale również innych uczestników ruchu drogowego.

Wczoraj rano (15.03.2023 r.) o konsekwencji jazdy rowerem pod wpływem alkoholu przekonał się 35 latek w miejscowości Brzydowo w gminie Ostróda. Policjanci ostródzkiej drogówki zatrzymali go do kontroli, ze względu na budzący wątpliwość styl jazdy. Badanie wykazało obecność ponad 1,2 promila alkoholu w jego organizmie. Mundurowi ukarali rowerzystę mandatem karnym w wysokości 2500 zł.

Przypominamy, że jazda rowerem pod wpływem alkoholu nie wiąże się jedynie z wysokimi mandatami karnymi ale przede wszystkim niesie za sobą tragiczne w skutki wypadki. Apelujemy o rozsądek i odpowiedzialność.

(mp)

1 comments

I dobrze , jednego pijaka mniej na drodze
Policja powinna jeszcze więcej czasu poświęcić na kontrolowanie poza miastem tam jest dalej wolna amerykanka , np w Międzylesiu wszyscy raczą się piwem na tzw terenie prywatnym przy sklepie a po imprezie na rowery ! I do chaty 😁

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.